Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvada spēka trīscīņas sacensības

Koknesē aizvadīts novada atklātais čempionāts spēka trīscīņā (pietupiens, spiešana guļus un vilkme) uz atkārtojumu skaitu. Vienlaikus tas bija Latvijas kausa devītais posms, kurā piedalījās piecas komandas.  

Sacensības dienu agrāk
Sākotnēji sacensības bija paredzētas sestdien, 17. oktobrī, taču, tā kā ar šo dienu valstī sākās ierobežojumi, kas skar sporta pasākumu rīkošanu, tad Latvijas Pauerliftinga federācija nolēma čempionātu pārcelt dienu iepriekš. Sacensības notika bez skatītājiem un līdzjutējiem, norises vietā drīkstēja būt tikai pieteiktie sportisti un viņu treneri, kā arī sacensību amatpersonas.
Sacensībām pieteicās 20 sportisti no Madonas, Gulbenes, Rīgas, Aizkraukles un Kokneses. Sacensību pārcelšana dalībnieku skaitu krasi neietekmēja. Bija zināms, ka uz Koknesi nebrauks sportisti, kas dzīvo pilsētās, kurās jau bija pastiprināti epidemioloģiskie ierobežojumi, citi laicīgi pieņēma lēmumu nestartēt, ņemot vērā apstākļus. “Raugoties nākotnē, sportisti ir skeptiski, daļa netic, ka šosezon vēl notiks kādas sacensības. Noskaņa bija skumja, neviens nezina, kad nākamo reizi varēs iziet uz starta. Esošajos ap­stākļos turpināsim treniņus, ievērojot epidemioloģiskos ierobežojumus. Individuāli treniņi notiek, gatavojamies, bet, kad varēsim startēt, to nezinām,” stāsta Dāvis Kalniņš, Kokneses sporta centra direktors.

Plāno piedalīties starptautiskos mačos
Kokneses sporta centra komandas sastāvā kādu laiku startē arī Dārta Bērziņa. “Dārtas interese par spēka trīscīņas treniņiem bija diezgan negaidīta, bet šobrīd jau ir tā, ka, tikai pateicoties Dārtai, arī man pašam sanāk kādu reizi aiziet līdz svaru zālei. Dārta pieteicās trenēties pirms pusotra gada un šo laiku ir trenējusies ļoti mērķtiecīgi, centīgi un sistemātiski. Tas ir ļoti būtiski trīscīņā, tāpat kā jebkurā sporta veidā. Lai gan šobrīd pamata uzsvars ir uz ķermeņa vispārēju no­stiprināšanu, Dārtas atbildība treniņos atspoguļojas spēka rādītāju un rezultātu izaugsmē. Līdz šim labs treniņprocess mājas režīmā izdevās arī ārkārtas situācijas laikā. Kokneses sacensības bija lieliska iespēja pēc ilgāka laika darboties sacensību režīmā. Kokneses atklātajā čempionātā uz atkārtojumu skaitu paceltās reizes iepriecina, bet vēl vairāk prieks par uzlabojumiem tehniskajā izpildījumā. Galvenais starts šogad Dārtai paredzēts novembra beigās — Latvijas čempionātā Koknesē. Savukārt nākamgad viņai ir noslēdzošais gads jauniešu vecumā, un ceram, ka divarpus gadu treniņu rezultāts ļaus veiksmīgi nostartēt arī kādās starptautiskās sacensībās. Ierobežojumi netraucē treniņu darbu, vismaz līdz šim izaicinājumus esam varējuši veiksmīgi atrisināt, bet cerams, ka mūsu visu atbildīga attieksme palīdzēs iespējami ātri pārvarēt koronavīrusa krīzi un atgriezties normālā ikdienas režīmā,” stāsta Didzis Bērziņš.

Deviņas godalgas
Vingrinājumu izpildes noteikumi paredzēja, ka dāmas pietupienā ceļ savu svaru, spiešanā guļus ceļ pusi sava un vilkmē no zemes — 1,25 daļas sava svara. Savukārt vīri pietupienā ceļ pusotru, spiešanā guļus ceļ savu un vilkmē no zemes — divus savus svarus.
Sieviešu konkurencē startēja trīs dāmas, katra savā svara kategorijā. Dārta Bērziņa (svara kategorijā līdz 84 kg) veica 15 pietupienus, svaru stieni uzspieda 17 reizes, vilkmē — deviņas, trīs kustību summā veicot 41 atkārtojumu.
Open grupā svara kategorijā līdz 66 kg 2. vieta Dāvim Kalniņam. Viņš summā veica 49 atkārtojumus (pietupienos 15, spiešanā 12, vilkmē — 22). Svara kategorijā līdz 74 kg uzvaru izcīnīja Ilmārs Kalniņš (54 atkārtojumi — pietupienos 14, spiešanā 21, vilkmē 19). Bronza — aizkrauklietim Artūram Svider­skim (24 atkārtojumi — 6 pietupieni, 10 spiešanas, 8 vilkmē). Svara kategorijā līdz 83 kg visu goda pjedestālu ieņēma pašmāju sportisti. 1. vieta Mārtiņam Lielupam no Aizkraukles, kurš sacensībās pārstāv klubu “Madonas SCK” (65 atkārtojumi — pietupienos 26, spiešanā 25, vilkmē 14). 2. vieta komandas “Aizkraukles sporta centrs” pārstāvim Jurim Meirānam (60 atkārtojumi — 20 pietupienos, 25 spiešanā, 15 vilkmē). Bronza koknesietim Ritvaram Kļaviņam (52 atkārtojumi — pietupienos 25, spiešanā 13, vilkmē 14). Pirmo reizi pauerliftinga sacensībās piedalījās aiz­krauklietis Kaspars Židovs. Svara kategorijā līdz 105 kg viņš bija vienīgais dalībnieks. Kasparam izdevās veikt 32 atkārtojumus — pietupienos 8, spiešanā 17, vilkmē 7.
Svara kategorijā līdz 120 kg 1. vieta Didzim Bērziņam (29 atkārtojumi — pietupienos 9, spiešanā 9, vilkmē 11).
Komandu kopvērtējumā koknesieši ieņēma 2. vietu, Aizkraukles komanda — 3. vietu.

Sports