Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērika Cīruļa kausa izcīņā Koknesē fiksē Latvijas rekordus

Kokneses stadionā aizvadītas sacensības Ērika Cīruļa kausa izcīņā vesera un smaguma mešanā. Līdz ar šo notikumu Kokneses sporta grāmatā atvērta jauna lappuse — pirmo reizi norisinājās smaguma mešanas sacensības jauniešiem un reģistrēti Latvijas rekordi. 
 
Sacensības organizēja bijušie koknesieši — trenera Ērika Cīruļa audzēkņi Jānis Podnieks un Normunds Krūmiņš. Koknese visos laikos izcēlusies ar spēcīgiem sportistiem mešanas disciplīnās. 1992. gadā Jānis, Normunds un citi jaunieši iestājās Kokneses vidusskolā. “Togad atjaunoja vesera mešanas disciplīnu, līdz tam bija tukšais periods. Disku un šķēpu meta, lodi grūda, bet vesera mešana bija iesaldēta. Treneris Ēriks Cīrulis to atjaunoja, un mēs bijām viņa pirmie audzēkņi, kas vesera mešanu izcēla saulītē. Kopš tā laika Kokneses vesera metēji visos valsts mačos vienmēr bijuši pirmajā trijniekā vai pat čempioni. Atjaunošanas gadā Normunds Krūmiņš pavasarī kļuva par valsts čempionu. Aizvadītajā oktobrī treneris Ēriks Cīrulis aizgāja aizsaulē. Žēl, ka ieceri par trenerim veltītajām sacensībām nerealizējām agrāk, kamēr Ēriks vēl bija ar mums,” stāsta Jānis Podnieks. 

Rezultāti, kas tika sasniegti Kokneses smaguma mešanas sacensībās jauniešiem, tika fiksēti kā Latvijas rekordi. Dalībnieki uz sacensībām Koknesē bija ieradušies no Ventspils, Rīgas, Jelgavas un citām Latvijas pilsētām. Šis ir sacensību pirmais posms, un organizatori vērtēs, ko uzlabot vai mainīt, rīkojot turpmākos posmus.

U14 meiteņu konkurencē 1. vietu 2 kg vesera mešanā izcīnīja Kristija Kalniņa (treneris M. Holsts, 37,75 m). 

U16 grupā uz goda pjedestāla kāpa divas Aizkraukles novada sporta skolas audzēknes — sudrabs 3 kg vesera mešanā Elīnai Lazdovičai (M. Holsts, 37,77 m), bronza Patrīcijai Bērzkalnai (V. Ņuhtiļins, 34,30 m). 

U18 grupas konkurencē godalgotas vietas ieguva divas trenera Mārtiņa Holsta audzēknes. 3 kg smago rīku 51,94 m tālumā aizmeta un 1. vietu izcīnīja Amanda Malatkovska (jauns personīgi labākais rezultāts), 3. vieta Laurai Brolišai (35,60 m). 

U20 junioru grupā 4 kg veseri Natālija Zeica (V. Ņuhtiļins) aizmeta 40,41 m tālu un izcīnīja sudrabu.

 U20 junioru konkurencē 1. vieta Otto Gustavam Bērzkalnam (V. Ņuhtiļins, 40,18 m). Vīri sacensībās meta 7,260 kg smago veseri. 1. vietu izcīnīja Ainārs Podnieks (47,48 m), 2. vieta viņa brālim Jānim Podniekam (45,58 m). 

U20 junioru grupā 11,34 kg smagumu mešanā 1. vieta Otto Gustavam Bērzkalnam. Ceturtajā mēģinājumā rīks aizlidoja vistālāk — 11,67 m tālu. 

U18 grupas  5,45 kg smaguma mešanā 1. vieta Amandai Malatkovskai (16,48 m), 2. vieta — Laurai Brolišai (13,89 m). U16 grupā 5,45 kg smaguma mešanā 2. vieta Patrīcijai Bērzkalnai (12,5 m). 

U20 grupā (9,07 kg smagums) uzvarēja Natālija Zeica (12,01 m). 

Visu rakstu lasiet laikraksta "Staburags" 14. jūlija numurā. 

Sports