Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noskaidro Aizkraukles turnīra zolmeistarus

Aizkraukles sporta centrā norisinājās 2019. gada sestais un pēdējais posms Aizkraukles novada zolītes turnīra sērijā. Tajā piedalījās 29 spēlētāji. Tika noskaidroti gan posma, kad tur­nīra kopvērtējumā uzvarētāji.

Arī šoreiz piedalījās spēlētāji, kuri to darīja pirmoreiz. Starp šiem jaunpienācējiem jāizceļ Uģis Benjavs no Aizkraukles, kurš visa turnīra laikā bija starp līderiem, un tikai pēdējās kārtas rezultāts liedza pacīnīties par godalgotu vietu.
1. vietu ar pārliecinošu rezultātu šajā posmā izcīnīja Andris Ribāks no Viesītes, 2. vietu — vecmeistars Pēteris Krauklis no Vietalvas, 3. vietu — Arnis Čanders no Krustpils. No aizkraukliešiem šajā turnīrā labāko rezultātu uzrādīja Fjodors Gička, kurš ierindojās 7. vietā. Vēl no vietējiem dalībniekiem Uģis Benjavs ieguva 8. vietu, Ainārs Krastiņš — 12. vietu, Juris Gareckis — 18. vietu, Viktors Ūzuls — 25. vietu un Aivars Bērziņš — 27. vietu.
Patīkami, ka šajā turnīrā piedalījās arī divas daiļā dzimuma pārstāves — Danute Streļeca no Jaunjelgavas un Dace Fišere no Rīgas (pirmo reizi piedalās). Priecē tas, ka abas dāmas ierindojās pirmajā desmitniekā (Dace 4. vietā un Danute 9. vietā), “izgriežot pogas” daudziem stiprā dzimuma pārstāvjiem un pat zolītes lielmeistaram.
Sestdien noskaidrojās arī turnīra gada kopvērtējuma laureāti. Atšķirībā no pagājušā gada, kad gada laikā Aizkraukles turnīrā pavisam piedalījās 57 spēlētāji, šogad dalībnieku skaits palielinājās līdz 76, kas ir par 19 dalībniekiem vairāk nekā pērn.
Šogad gada kopvērtējuma pirmajā sešiniekā ierindojās arī divi Aizkraukles pārstāvji — Viktors Ūzuls 5. vietā un Ainārs Krastiņš 6. vietā.
Šogad pirmo reizi Aizkraukles turnīrā piedalījās arī zoles meistars Normunds Dāvidsons, kurš, kā viņš saka, zolītes turnīros piedalās jau no bērnības un ir vairākkārtējs Rīgas čempionāta uzvarētājs. Normunds šogad ieguva 1. vietu arī Aizkraukles turnīra kopvērtējumā. 2. vietu kopvērtējumā izcīnīja zolītes spēles lielmeistars Ilgvars Gritāns no Viļāniem, 3. vietu — Mairis Bravackis no Viesītes, 4. vietu — bijušais Seces pamatskolas direktors Andris Lemešonoks. Aizkraukles zolītes turnīra sērijas galvenais tiesnesis Ainārs Krastiņš vēlas pateikt īpašu paldies visiem šī turnīra dalībniekiem un aicina gan bijušos, gan arī jaunus dalībniekus arī turpmāk piedalīties šajā turnīrā, jo zolīte kā latviešu nacionālā prāta spēle ir ne tikai spēle, bet arī viens no cilvēkus saliedējošiem faktoriem.

Sports