Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizkrauklietis Guntars Lavnikovičs par Saeimas vēlēšanām: "Šodien vajadzīgs labs “pīārs”"

Vērtē Guntars Lavnikovičs, sabiedriski aktīvs aizkrauklietis, seko līdzi politiskajām norisēm

Partijas “Latvijas Krievu savienība” Zemgales vēlēšanu apgabala sarakstā no 17 Saeimas deputāta kandidātiem 11 ir aizkrauklieši. Iepazīstoties ar deputāta amata kandidātiem, secinu, ka vairāki jau ir cienījamā vecumā — tas rada jautājumu, kā šie cilvēki ir iedomājušies mainīt savu dzīves ritumu, ja viņi tiktu ievēlēti 13. Saeimā? Vai gatavi pārcelties uz Rīgu? Daudziem, manuprāt, fiziski būtu grūtības mērot ceļu ikdienā no Aizkraukles uz Rīgu, kur nu vēl iesaistīties svarīgu lēmumu pieņemšanā. Uzskatu, ka jāļauj darboties jaunajiem. Rodas arī jautājums par latviešu valodas lietošanu — vai visiem Latvijas Krievu savienības sarakstā iekļautajiem deputāta kandidātiem ir pietiekami labas valsts valodas zināšanas, lai viņi spētu pilnvērtīgi strādāt Saeimā, lai izprastu savus pienākumus un pieņemtu patstāvīgus lēmumus. Domāju, ka lielākajai daļai šo deputāta kandidātu nav vajadzīgās pieredzes un zināšanu, lai spētu strādāt Saeimā. Vēl viens jautājums, kas attiecas ne tikai uz Latvijas Krievu savienību, bet uz visām politiskajām partijām un apvienībām — vai visi deputāta kandidāti patiešām ir partiju biedri? Domāju, nē. Fakts, ka no 17 deputāta amata kandidātiem 11 ir no Aizkraukles, ir kaut kas vēl nebijis, tas, manuprāt, ir ļoti nepārdomāts gājiens.

Centrālā vēlēšanu komisija  šonedēļ nolēma Latvijas Krievu savienības līderi, 13. Saeimas deputātu kandidāti Vidzemes vēlēšanu apgabalā Tatjanu Ždanoku tomēr svītrot no kandidātu saraksta. Tas, manuprāt, sašķoba partijas izvirzītos mērķus. Man no šīs partijas simpatizē Eiropas Parlamenta deputāts žurnālists Andrejs Mamikins. Viņš ar pirmo kārtas numuru kandidē Rīgas vēlēšanu apgabalā. Viņam ir pietiekamas zināšanas un pieredze, domāju, arī labas izredzes iekļūt 13. Saeimā.

Analizējot partijas, ‘‘Latvijas Krievu savienība’’ priekšvēlēšanu programmu, viena no prioritātēm, kas vienmēr ir bijis arī Tatjanas Ždanokas “jājamzirdziņš”, ir cīņa pret latviešu valodu. Partijas programmā pausts, ka Latvijas Krievu savienība — tā ir partija, kas aizstāv Latvijas krievu kultūrlingvistiskās kopienas intereses. Piedaloties šajās vēlēšanās, partijas mērķis ir atjaunot Saeimā frakciju, kuras uzdevums būs cīņa par krievu izglītības saglabāšanu. Partija sola, darbojoties Saeimā, sekmēt ierobežojumu atcelšanu krievu valodas lietošanai izglītībā, valsts pārvaldē un ekonomikā, kā arī ieviest visās Latvijas skolās obligātu krievu valodas mācīšanu un atteikties no naudas sodiem Valsts valodas centra darbībā. Latvijas Republikas Satversmes 4. pants nosaka: “Valsts valoda Latvijas Republikā ir latviešu valoda. Latvijas karogs ir sarkans ar baltu svītru.” Kāda jēga pret to cīnīties?

Par Zaļo un Zemnieku savienību varu teikt īsi un kodolīgi —  tas ir fenomens, kā šim politiskajam spēkam 28 gadus ir izdevies noturēties valdībā, turklāt joprojām ieņemt arī svarīgus amatus — Valsts prezidenta, Ministru prezidenta. Lauksaimniecība Latvijā ir novesta gandrīz līdz iznīcībai, bet cilvēki tik un tā par viņiem balso. Atceroties pagājušās vēlēšanas, Aizkrauklē šī partija sarīkoja vērienīgu koncertu, kurā piedalījās populāri mākslinieki, dāvināja piemiņas veltes ar savu logo, un Aizkrauklē par viņiem nobalsoja visvairāk. Labs “pīārs” — tas šodien vajadzīgs, lai iegūtu vēlētāja balsi!

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti