Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baiba Kellere: "Dominē lozungs par pārmaiņām"

Vērtē Baiba Kellere, Aizkraukles novada uzņēmējdarbības atbalsta centra vadītāja

Par 13. Saeimas partiju “Saskaņa” un “Progresīvie” pirmsvēlēšanu solījumiem.Rūdītās partijas “Saskaņas” pirmsvēlēšanu programmā dominē lozungs par pārmaiņām, kas darīs Latviju vienotāku un sociāli taisnīgāku!

Savukārt pagājušā gada februārī dibinātās partijas “Progresīvie” programmas kodolu veido ideja par Latviju kā Ziemeļvalsti, kas balstīta progresīvas, solidāras, vienlīdzīgas, brīvas un zaļi atbildīgas sabiedrības modelī, kas ir brīva no oligarhu ietekmes.

Līdzīgi solījumi pirmsvēlēšanu programmā, kā vairumam partiju, kuras piedalās 13. Saeimas vēlēšanās, ir arī kreisi orientētajām partijām “Saskaņa” un “Progresīvie”: sakārtosim veselības aprūpes sistēmu, veicināsim sociālo drošību, veidosim ģimenei draudzīgu politiku, attīstīsim ekonomiku, uzlabosim uzņēmējdarbības vidi u. c.

Partijas “Saskaņa” solījumi ir spēcīgi, bet vai tā tiešām spēs visus izpildīt un kādā veidā — piemēram: atbrīvosim minimālo algu no nodokļiem, ieviesīsim bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos un visās skolās līdz 12. klasei, palielināsim veselības aprūpes finansējumu ilgtermiņā līdz 7% no IKP. “Saskaņas” programmas solījumi ir daudz konkrētāki salīdzinot ar “Progresīvo” programmas solīto, un vieš sajūtu, ka būtu forši visiem un dzīves kvalitāte uzlabotos, ekonomika ietu uz augšu. Bet der atcerēties — tie ir tikai profesionāli uzrakstīti solījumi, kuriem jāseko arī reālai darbībai.

Interesanti solījumi ir partijai “Progresīvie”, kura sola veikt minimālo ienākumu, minimālās pensijas, sociālā nodrošinājuma pabalsta, apgādnieka zaudējuma pensijas, minimālā algas u. c. sistēmisku pārskatīšanu, izmantojot faktiskos sociālekonomiskos rādītājus, tostarp, ienākumu viduspunktu valstī. Partijas programmā atrodami arī solījumi piešķirt pašvaldību vēlēšanu tiesības ikvienam 16 gadu vecumu sasniegušam pastāvīgajam iedzīvotājam neatkarīgi no pilsonības, ja vien viņš attiecīgajā pašvaldībā nodzīvojis vismaz piecus gadus. Ārpolitikā “Progresīvie” sola saglabāt līdzšinējo kursu, atbalstot Latvijas aktīvu dalību ANO, ES, NATO.  Kā arī Latvijas sasniegumu un izaugsmes atskaites punktam ir jābūt iedzīvotāju laimes indeksam, nevis iekšzemes kopprodukta pieaugumam.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti