Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dāvina lasītāja karti

Bebru pagasta bibliotēka ir pašā ciema centrā — “Papardēs”, te sadzīvo gan pieaugušie, gan bērni, kuriem atvēlēts stūrītis rotaļām, lasīšanai un brīvā laika pavadīšanai. Bebru pagasta bibliotēkā reģistrēti 575 lasītāji, 2017. gadā bijuši 4582 apmeklējumi, virtuāli ar bibliotēkas informāciju iepazinušies 150 apmeklētāji. Kad likvidēja Vecbebru Profesionālo vidusskolu, Bebru bibliotēka papildināja savu grāmatu krājumu par 2500 grāmatām no skolas plauktiem.

Ilgus gadus bibliotēkas vadītāja ir Ausma Rode, viņa veselības problēmu dēļ  šobrīd savus pienākumus un darbus bibliotēkā uzticējusi bibliotekārei Dailai Riekstiņai.

Tam, ka bibliotēka laukos ir kultūras, bērnu un jauniešu centrs, kā arī vieta, kur rīkot dažādus seminārus, tikšanos, lekcijas, veidot izstādes, piekrīt Ausma Rode: “Tradicionāli 1. septembrī, sākot jauno mācību gadu, katram pirmklasniekam dāvinām lasītāja karti bibliotēkā, uzņemam viņu lasītāju pulkā, vienmēr sagatavojam arī mazu dāvaniņu. Ziemassvētkos sveicam savus čaklākos lasītājus. Bibliotēkā regulāri notiek dažādi pasākumi, piemēram, Lindas Šmites grāmatu atvēršanas svētki, Dzejas dienu pasākumi vienmēr ir kupli apmeklēti. Pagājušajā gadā rīkojām fotokonkursu “Es lasu”, aicinājām iesūtīt bildes, kas pastāstītu, kur un kā var lasīt. Atsaucība bija liela, fotogrāfijas iesūtīja arī ārzemēs dzīvojošie bebrēnieši,” teic Ausma Rode.

Ejot līdzi laikam, vērojot, cik strauji attīstās tehnoloģijas, arī bibliotekāram arvien jāmācās, jāapgūst viss jaunais, jo jaunieši nereti bibliotēkā ierodas ar savām viedierīcēm un vajadzīgo informāciju vēlas lasīt tieši savā planšetē vai tālrunī. Bibliotekāram jāzina, kā to izdarīt. Bibliotēka laukos ir vieta, kur pavadīt laiku, piemēram, gaidot autobusu, bērni nāk uz bibliotēku un uz īpaši tam paredzēta galda pa gabaliņam liek kopā puzli.

“Ir sabiedrības daļa, kas ne reizi nav bijusi bibliotēkā, bet viņiem liekas, ka te neviens neko nedara un te nekas nenotiek. Nevaru viņus pārliecināt, jo vienmēr atradīsies kāda atruna, lai šurp nenāktu. Toties mums ir daudz lasītāju, kuri nāk gadiem, piemēram, Oskars Ošiņš, Artūrs Pabērzs, dāmas, kas pašas sevi dēvē par “dullajām apmeklētājām,” — Gunta Krievāre un Maija Pumpuce ir klāt teju visos bibliotēkas pasākumos. Ir uzcītīgi lasītāji no laukiem, kuri brauc uz pagastu pēc pensijas vai citās darīšanās, bibliotēkā iegriežas reizi mēnesī un ar grāmatām piekrauj pilnu somu,” atklāj Ausma Rode.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti