Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā būtu nošpikojuši savā starpā

Vērtē Jānis Staltmanis, no Latvijas Liberālās partijas kandidēja 6. Saeimas vēlēšanās, bijušais Aizkraukles55. Zemessardzes bataljona sakaru nodaļas priekšnieks

— Katru vakaru esmu veltījis laiku vienas partijas programmai, līdz radies secinājums, ka tās savā starpā ir ļoti līdzīgas, rodas sajūta, kā būtu nošpikojuši savā starpā, tik rindas vietām samainītas. No katrām Saeimas vēlēšanām esmu sakrājis partiju programmas. Vēlāk tās pārlasu, un ir dīvaini vārdus salīdzināt ar darbiem, kas būtiski atšķiras. Nereti jau pāris dienu pēc vēlēšanām.

Par Latvijas Reģionu apvienības priekšvēlēšanu programmu jāsecina, ka izklausās labi, bet jāskatās, kādi būs darbi. Lai arī programmā iekļautas rindas par izglītības iespējām tuvāk dzīvesvietai, skaidrs, ka izglītības kvalitāte nevar būt vienā līmenī mazā lauku skolā un reģiona centrā. Skolu aprīkojums, tehniskā bāze nav lēta, un labi, ja pašvaldības to var finansēt. Jo pašvaldība mazāka, jo naudas mazāk, un to jūt arī izglītības jomā, un diez vai kas tuvākajā nākotnē radikāli mainīsies. Mani interesējošs punkts — neaplikt ar nodokli pensijas, kas ir minimālās algas apmērā. Domāju, tas ir reāli izdarāms, bet atkarīgs no politiskās gribas. Tāpat daudz ko varētu darīt citādi, labāk, bet, kā kādā televīzijas diskusijā teica, cik tās biezputras tajā katliņā ir, tik to karotīšu katram sanāk. Aizskaroša ir pašreizējo politiķu nostāja pret skolotājiem. Agrāk skolotājs, mācītājs un ārsts bija trīs cienījamākie cilvēki pagastā, visi klanījās. Tagad viņu darbs ir noniecināts, tik tikko var nopelnīt vidējo algu. Arī pensijas pārrēķinot un pieliekot piecus eiro klāt, ir kā smiešanās par cilvēkiem.
Apspriežot partiju jautājumu, noteikti neatbalstu pārbēdzējus no vienas partijas citā. Ja esi ar sirdi un dvēseli bijis vienā, bet, kad tai vairs nav reitingu, aiziet pie populārākas, “uzmest” veco? Nav glīti, konkrēti runāju par Gunāru Kūtri. Ar viņu esmu daudz bijis kopā, daudz kas pārrunāts, bet pēc šāda lēmuma cieņas pret viņu nebūs. Otrs jautājums — vecie “vēži”, kuri sēž Saeimā otro, trešo sasaukumu un neko nav izdarījuši. Tādus diemžēl ievēl atkārtoti, bet viņi gremdē nost jaunās partijas, kurās ir darītāji. Vēlētājiem jāsaprot, ka partija “Saskaņa” pašreiz ir vistuvāk tam, lai varētu piedalīties valdības veidošanā. Viņu uzskati, programma ir radikāla, un viņi ļoti vēlas panākt PSRS kārtības atgriešanos. Lai gan domāju, ka revolūcija nenotiks — esam Eiropas Savienībā, NATO sastāvā, ir daži dižgari, kuri vēl Latvijas ideju notur, bet problēmas tas varētu radīt.

"Staburaga" projektu raksti