Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāpēc Skrīveru kultūras centra direktore Baiba Dronka kandidē Saeimā?

Zemgales vēlēšanu apgabalā Zaļo un Zemnieku savienības sarakstā ar 15. kārtas numuru kandidē Skrīveru kultūras centra direktore Baiba Dronka.

Dzimusi 1960. gadā, 1981. gadā beigusi Kultūras izglītības darbinieku tehnikumu, iegūstot kultūras darbinieka un deju pedagoga specialitāti, bet 2006. gadā, absolvējot Biznesa augstskolu  “Turība”, ieguvusi viesnīcu servisa organizatora specialitāti. Valsts amatpersonu deklarācijā norādīts, ka Baibai Dronkai pieder zemes un būvju īpašums Skrīveru novadā. Skrīveru novada domē 2017. gadā nopelnījusi 9957,83 eiro. Iepriekš Baibas Dronkas dzīvesbiedrs Aivars Dronka no ZZS saraksta 2010. gadā tika ievēlēts 10. Saeimā, viņš kandidēja arī 12. Saeimas vēlēšanās 2014. gadā. 10. Saeimā darbojies nepilnu gadu kā saimnieciskās komisijas priekšsēdētāja biedrs, darbojies arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā. Nu savus spēkus nolēmusi pamēģināt sieva.
Baiba Dronka.

— Kādas būs prioritātes, ja jūs ievēlēs 13. Saeimā?
— Man ir vairāk nekā 20 gadu pieredze, strādājot kultūras jomā, arī turpmāk tā būs mana prioritāte.  Iestājos par kultūras institūcijas likuma sakārtošanu, piemēram, lai noteiktu kultūras centru statusu, izmaiņas paredz arī kultūras centru akreditāciju, kas nebūs kā obligāta, taču akreditētie kultūras centri varēs saņemt valsts finansējumu savai darbībai. Svarīgi sakārtot māk­sliniecisko kolektīvu vadītāju atalgojuma sistēmu, lai tā būtu vienāda visā valstī. Patlaban par atalgojuma apmēru kolektīvu vadītājiem  lemj katra pašvaldība atkarībā no savām iespējām, un tas ir diezgan atšķirīgs.
Iestājos arī par visām Zaļo un Zemnieku savienības priekšvēlēšanu programmā iekļautajām vērtībām.
— Vai uzskatāt, ka jums ir pietiekami daudz zināšanu un pieredzes, lai Saeimā darbotos ne tikai ar kultūru saistītā jomā?
— Par politiķi nepiedzimst, lai kļūtu par politiķi, ir jāmācās, tas ir darbs. Protams, mana spēcīgākā puse ir kultūra, tajā es gribētu darboties.
— Kāpēc kandidējat 13. Saeimā?
— Tā kā Skrīveru kultūras centrā strādāju daudzus gadus, gribu profesionālajā jomā un dzīvē kādas pārmaiņas.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti