Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katrās vēlēšanās ar citu partiju

Turpinām mūsu lasītājus iepazīstināt ar 13. Saeimas deputātu kandidātiem, kas startē vēlēšanās Zemgales vēlēšanu apgabalā no Aizkraukles reģiona, kā arī vērtēt partiju programmas. Šoreiz tuvplānā Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un partijas “KPV LV” deputātu kandidāti.

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ir centriska politiska organizācija. Izveidota 2014. gadā, apvienojot partijas “Reģionu Alianse”,  “Vidzemes partija” un partiju “Ogres novadam”. LRA apvieno vairāk nekā 2000 biedru. Kopējais kandidātu skaits 11. sarakstā ir
114: 83 vīrieši un 31 sieviete. Viena no viņām ir Anta Teivāne —  Aiz­kraukles novada kultūras nama direktore, novada domes deputāte. Otrs deputāta kandidāts LRA ir Skrīveru sociālās aprūpes centra direktors Ainārs Arnītis.

Ainārs Arnītis ir no Pļaviņu novada Klintaines pagasta. Beidzis Priekuļu Lauksaim­niecības tehnikumu un Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju, pēc profesijas — inženieris.

Viņam ir liela pieredze pašvaldību darbā: bijis Klintaines pagasta priekšsēdētāja vietnieks saimnieciskajos jautājumos, vēlāk arī pagasta padomes priekšsēdētājs, pildījis pagasttiesas priekšsēdētāja pienākumus. Pēc novadu reformas bijis Pļaviņu novada domes priekš­-
sēdētāja pirmais vietnieks.

“Staburags” 2015. gada 30. jūnijā lasītājus informēja par viņa stāšanos šajā amatā. Ieskatoties VID datubāzē, redzams, ka 2017. gadā Arnītis bija Pļaviņu novada domes deputāts, administratīvo aktu strīdu komisijas loceklis Pļaviņu novada domē, kā arī “Ziedugravu” direktors. Bija arī valdes loceklis “Aizkraukles pilsētas un rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībā”. Slēdzis patapinājuma līgumu par automašīnas izmantošanu Skrīveru novada domes vajadzībām. Deputāta kandidātam ir viens nekustamais īpašums Klintaines pagastā un zeme un ēkas kopīpašumā šajā pašā pagastā.

Iespējams, viņš ikdienā pārvietojas ar 2005. gada Chevrolet Aveo, kas īpašumā ir vismaz septiņus gadus. Personīgajā autoparkā ir arī 2003. gada izlaiduma VW Bora un kāda 1993. gadā pašizgatavota piekabe. Strādājot vairākās vietās, ienākumi gan ir gaužām mazi — 2017. gadā vien 17,2 tūkstoši. Pērn 1414 eiro saņēmis arī no Lauku atbalsta dienesta.

Pagājušajā gadā Ainārs Arnītis pašvaldību vēlēšanās cīnījās par iekļūšanu Pļaviņu novada domē. Kandidēja viņš no Vidzemes partijas. Tā ieguva 33% balsu un pārliecinoši uzvarēja, iegūstot piecus deputātu krēslus novada pašvaldībā. Arnītis toreiz bija noraidošs pret otru populārāko partiju novadā — “Vienotību”, sakot, ka tai iespēju veidot vadību nepiedāvāšot. Viņš arī neslēpa, ka “Vidzemes partija” cerēja uz sešām, nevis piecām vietām domē, un tikai iedzīvotāju zemās aktivitātes dēļ tas nav īstenojies.  Ainārs Arnītis balotējās arī 12. Saeimas vēlēšanās no partijas “Vienoti Latvijai”. Šajā sarakstā bija arī Ivars Godmanis, Aivars Kalvītis, Ainārs Šlesers un citas spilgtas politiskās figūras. Savukārt 2009. gada pašvaldības vēlēšanās viņš bija “Tautas partijas” rindās.

“Staburags”, tāpat kā citiem aprakstītajiem deputātu kandidātiem, arī Aināram Arnītim vēlējās uzdot dažus jautājumus par viņa plāniem un iecerēm, kandidējot uz Saeimu. Taču nepilnas nedēļas laikā šis deputāta kandidāts tā arī neatrada iespēju ne rakstiski, ne telefoniski uz tiem atbildēt.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem


"Staburaga" projektu raksti