Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur ziņot par vēlēšanu pārkāpumiem?

Ja kāds prettiesiskā veidā vēlas ietekmēt jūsu balsojumu, zvaniet Valsts policijai pa tālruni 110 vai nododiet jūsu rīcībā esošo informāciju Drošības policijai pa tālruni 67208964 vai e-pastu: dpdd@dp.gov.lv.

Krimināllikumā paredzētais sods par apzinātu kavēšanu brīvi realizēt tiesības vēlēt, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā, ir brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudassods līdz 60 minimālajām mēnešalgām.
Par pamanītajiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tajā skaitā iespējamo slēpto aģitāciju, jāinformē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, sūtot e-pastā: pa@knab.gov.lv vai zvanot pa tālruni 80002070.

Par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem vidē (nav noņemti reklāmas plakāti) jāinformē pašvaldības policija vai Valsts policija pa tālruni 110 vai e-pastā: ovb@riga.vp.gov.lv.

Par aģitācijas pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņos vai 50 m no iecirkņa ieejas jāinformē attiecīgās vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs vai jāzvana Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunim 67049999.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti