Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lija Saldovere no Neretas: "Programmas patukšas, vien vispārīgi solījumi"

Vērtē Lija Saldovere, Neretas J. Jaunsudrabiņa vidusskolas vēstures skolotāja

– Palasot politisko partiju priekšvēlēšanu programmas, arī Zaļo un Zemnieku savienības, pirmais, ko pamanu, ka tās ir patukšas, visām ir ļoti vispārīgi solījumi. It kā “uzķertas” sāpīgākās sabiedrības problēmas, taču, kā tās risināt, konkrētu piedāvājumu nav, ir tikai solījumi — centīsimies, iestāsimies, mēģināsim. Piemēram, solot palielināt pensijas, tās var palielināt arī tikai par diviem eiro — būs solījuši, centušies un izdarījuši.

Zaļo un Zemnieku savienība jau daudzus gadus veido koalīciju, šī politiskā spēka pārstāvji ieņem atbildīgus amatus, to skaidroju ar viņu nostāju prast izvairīties no politiskajiem skandāliem, neiekļūt negācijās, kā gadās, piemēram, “Vienotības” politiķiem. ZZS vienmēr ir maliņā, klusi noraugās uz notiekošo, bet tajā pašā laikā gūst sabiedrības atbalstu. Manas domas — balsošana par ZZS ir arī kā protesta balsojums, lai mana balss netiek citam politiskajam spēkam.

Runājot par ZZS, nevar pievērsties tikai partijas solījumiem nākotnē, viņiem arī šos četrus gadus bija dota iespēja strādāt. Tā kā mūsu politika ir ļoti sadrumstalota, koalīciju neveido viena varas partija, tad ne ZZS, ne arī kādai citai partijai, ja tā būtu šajā vietā, nav dota iespēja pilnībā īstenot savus priekšvēlēšanu solījumus, jo vienmēr jāsadarbojas ar vēl kādu politisko spēku. Šādi strādājot, politiķiem ir “sasietas rokas”, tie ir nepārtraukti kompromisi, kas jāpieņem, jāvienojas un savā starpā jātirgojas — es tev, tu man.


Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem


"Staburaga" projektu raksti