Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Nekaunīgā” deputāte

Gita Rūtiņa “Vienotības” sarakstā startējusi arī 12. Saeimas vēlēšanās, un tagad to darīs kā “Jaunās Vienotības” saraksta kandidāte Zemgalē.

Gita Rūtiņa ir Kokneses novada domes deputāte ar pieredzi, jo šo darbu veic no 2009. gada. Viņa ieguvusi jurista specialitāti Latvijas Valsts universitātē, bijusi Vides veselības departamenta direktore un Sabiedrības veselības departamenta direktora vietniece Labklājības ministrijā, pasniedzēja Rīgas Stradiņa universitātē. Tagad viņa ir vienīgi Kokneses novada domes de­putāte. Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtajā deklarācijā par pagājušo gadu norādīts, ka Gitai Rūtiņai pieder dzīvoklis un kopīpašumā zeme, ēka un būve Rīgā

.— Kāpēc izlēmāt kandidēt?
— Man vienmēr paticis darbs valsts un sabiedrības labā. Šis ir viens no veidiem, kur es to varētu darīt pietiekami labā līmenī. Man ir liela pieredze darbā valsts pārvaldē, arī kā pašvaldības deputātei. Pēc izglītības esmu juriste, un ir daudz strādāts, sagatavojot dokumentus, kā arī risinot dažādus jautājumus. Tā ka ir gan pieredze, gan zināšanas un vēlēšanās turpināt iesākto kā Saeimas deputātei. Ir pilnīgi vienalga, kādus jautājumus vajadzētu risināt, jo saprotu, ka šis spektrs deputātiem ir plašs. Mana pieredze lielāka ir tieši par likumprojektu sagatavošanu un priekšlikumiem valsts pārvaldes darba uzlabošanā. Tie varētu būt mani pamata darbības virzieni.
— No jūsu līdzšinējās pašvaldības darba pieredzes raugoties, cik darbīgs un efektīvs deputāta darbs?
— Pašvaldībā kā deputāte esmu no saraksta, kas bijis opozīcijā, tāpēc viegli tas nav. Tomēr vienmēr esmu bijusi “nekaunīga” deputāte, kura daudz ierosina, runā un cenšas kaut ko panākt. Tādējādi daudz arī ir izdevies. Ar neatlaidīgu darbu visu par panākt, nav tikai jāsēž un jānoskatās, kā pozīcija darbojas.
— Vai nebaida sabiedrības attieksme?
— Iepriekš kā ierēdne esmu strādājusi valsts pārvaldē un arī ministrijā, tā ka tas viss ir jau pieredzēts un mani nebaida. Protams, žēl, ka sabiedrība nereti nenovērtē deputātu vai ierēdņu paveikto, bet tā ir realitāte, ko pieņemu.
— Ar ko “Jaunā Vienotība” atšķiras no iepriekšējās?
— Domāju, intrigu līmenis pilnīgi noteikti ir samazinājies, arī augstprātība komunikācijā. Izzust pavisam tas, visticamāk, nevar, bet principā daudz kas mainījies. Arī jautājumi tiek risināti lietišķāk, un gaisotne kopumā ir labāka. Kas aizgājuši, tie ir aizgājuši, bet tie, kuri palikuši, cenšas konstruktīvi strādāt tālāk.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti