Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Reizēm mans redzējums ir krietni labāks”

13. Saeimas vēlēšanās no “Jaunās konservatīvās partijas” Latgales vēlēšanu apgabalā ar 15. kārtas numuru startē pļaviņietis Eduards Brūniņš.

Dzimis 1964. gadā, 1989. gadā Rīgas Politehniskajā institūtā ieguvis inženiera specialitāti. Deputāta kandidāts ir valdes loceklis Latvijas Aizsargu organizācijā, ir apsardzes darbinieks uzņēmumā “G4S Latvia”, norādījis, ka darbojas kā individuālais komersants uzņēmumā “Keja-B”. Īpašumā ir vieglā automašīna Audi 80 Avant (1993. g.), viņam pieder 20 kapitāldaļas Viesītē reģistrētajā uzņēmumā “Paraklits IT” 2845,74 eiro vērtībā.

— Kāpēc esat izvēlējies kandidēt tieši no “Jaunās konservatīvās partijas”?

— Zināmā mērā tā bija nejaušība — kāds mans labs draugs sociālajos tīklos bija ieteicis “Jaunās konservatīvās partijas” lapu, nolēmu paskatīties, kas tur ir. Mani uzrunāja principi — šī ir viena no nedaudzajām partijām, kas iestājas par 1918. gada republiku un pasaka to pietiekami korekti. Man ļoti uzrunāja arī partijas emblēma, kas atgādina Latvijas Universitātes simbolu. Nolēmu uzrakstīt, iepazinos ar biedriem un aptuveni pirms diviem gadiem arī iestājos partijā. Esmu piedalījies partijas rīkotajos pasākumos, viens no tādiem tradicionāli katru gadu notiek Jumurdā. Mans secinājums — mani aizrauj idejas, cilvēki, kas darbojas partijā, esmu no tiem, kuriem šāda veida sapulcēs un pasākumos parasti ir garlaicīgi, taču te joprojām ir interesanti.

— Kāpēc kandidējat 13. Saeimas vēlēšanās?
— Kāpēc ne, ja likums to atļauj? Uzskatu, ka tas ir pietiekams iemesls. Citi saka — tev taču nav politologa izglītības, tu nedrīksti! Tad mainām likumu, kas ļautu uz Saeimas deputāta krēslu kandidēt tikai tiem, kuriem ir politologa izglītība, vai vēl labāk — ar obligātu nosacījumu, ka šis cilvēks jau divas reizes bijis ievēlēts Saeimā!
Esmu Latvijas pilsonis, un, ja vara pieder latviešu tautai un es esmu tās daļa, tad arī es varu kaut ko noteikt. Neesmu plaši pazīstams, esmu vienkāršs cilvēks no tautas, taču uzskatu, ka reizēm mans redzējums ir krietni labāks nekā tiem, kuri ir darbojušies vairākkārt Saeimā. Manuprāt, viņiem ir viens redzējums — ja ir par maz naudas, palielināsim nodokļus! Ceļi brūk kopā, pacelsim autoceļa nodokli, bet novirzīsim to naudu kaut kam citam! Standarta pieeja standarta procedūrai, un tā ir jāmaina.

— Ja tiksiet ievēlēts Saeimā, kādas būs jūsu prioritātes?
— Man būtu divas prioritātes — pirmā ir zinātne. Uzskatu, ka Latvijā zinātnei ir ļoti liels potenciāls. Otra joma, kurā vēlētos kaut ko darīt un panākt, ir valsts drošība un kārtība. Esmu Latvijas Aizsargu organizācijas valdē, uzskatu, ka aizsargi ir nepelnīti aizmirsti, gribu, lai kāds par šo jomu uzņemtos atbildību un sakārtotu to valstiskā līmenī, piešķirot aizsargiem arī kaut kādu statusu.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti