Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāte Inga Krauze no Jaunjelgavas: “Programma kā man rakstīta!”

Partijas “Progresīvie” kandidātu sarakstā ir jaunjelgaviete Inga Krauze. Viņu Aizkraukles puses cilvēki pazīst no dalības neprofesionālo dziedātāju konkursā “Klusie ūdeņi”.

Inga pa laikam uzraksta kādu pantiņu un piespēlējot uz akustiskās ģitāras sarīko mazu koncertu. Iespaidīgs sekotāju skaits viņai sociālajos portālos — nedaudz virs 2 tūkstošiem. Jaunjelgavas pusē Inga ir ienācēja. Mācījusies Skrundas novadā, Sieksātes astoņgadīgajā skolā, vēlāk Aizupes meža tehnikumā.

Deputāta kandidāta vizītkartē par Ingu rak­stīts: izglītības līmenis — vidējā; darba vieta — Jaunjelgavas vidusskola, apkopēja.
— “Kādēļ esmu šajā politiskajā spēkā? Gadiem sekojot tam, kas notiek Latvijā un novadā, sapratu, ka malā stāvēt vairs nevaru. Kādēļ es būšu laba Saeimas deputāte? Esmu par to, lai katrs cilvēks, kas dzīvo Latvijā, justos vajadzīgs un drošībā. Kādai jomai Saeimā es pievērsīšos īpaši un ko konkrētu gribu paveikt? Vēlos, lai mūsu bērni un mazbērni dzīvotu ekoloģiski tīrā un sakoptā vidē.’’

— Kas pamudināja kļūt par Saeimas deputāta kandidāti?
— Izlasīju partijas “Progresīvie” priekšvēlēšanu programmu un tajā teiktais mani tik ļoti uzrunāja. Kā es pati to būtu sarakstījusi. Nevis mistiski solījumi, bet rakstīts domājot par labākiem dzīves ap­stākļiem ilgtermiņā.

— Vai pietiks zināšanu, ja kļūtu par Saeimas deputātu?
— Vai man, vai kādam citam perfekti jāzina viss par visu? Tāpēc ir cilvēki, kuriem pajautāt. Kandidēju arī pašvaldības vēlēšanās, bet mani izsvītroja. Ir cilvēki, kuriem nepatīk manas darbības, nostāja — taisnības teikšana, neliekuļošana, vēlēšanās strādāt citu, ne sevis labā. Līdz šim visas manas darbības ir Jaunjelgavas, šeit dzīvojošo interesēs. Man bieži nepatīk novada pašvaldības darbinieku rīcība vairākos jautājumos, nevēlēšanās domāt, strādāt iedzīvotāju labā.
Tagad esmu apkopēja skolā, bet man ir mežistrādes tehnologa izglītība un tāpēc aizkaitināja kāda novada domes deputāta izteikums — vienam ir nauda, mašīna, īpašums, mežs, zeme, uzņēmums, viņi var pabalstīt pasākumus, bet ko tu vari dot, tu esi apkopēja?

— Kādas būtu jūsu prioritātes?
— Viens no jautājumiem, kuram es nespēju sevī rast atbildi — kā var balsot atturoties. Vai deputātam nav sava viedokļa? Vai viņš ir par vai pret kādu ierosinājumu. Tas nav normāli, ja par kādu jautājumu lemjot liels skaits deputātu atturas un tāpēc būtisku likuma grozījumu neievieš. Varbūt cilvēks ir par bailīgu, lai paustu savu patiesi viedokli?

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti