Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāte Ludmila Ušakova: “Dzīves laikā neesmu mainījusi savus principus”

Partijas ““Latvijas Krievu savienība” Zemgales vēlēšanu apgabalā līdere, kas startē ar 1. kārtas numuru, ir aizkraukliete Ludmila Ušakova.

Dzimusi 1959. gadā, 1995. gadā absolvējusi Latvijas Universitāti krievu valodas un literatūras specialitātē. L. Ušakova ir Aizkraukles novada domes deputāte, Latvijas Krievu savienības valdes locekle un krievu kopienas “LAD” valdes priekšsēdētāja. L. Ušakovai īpašumā ir dzīvoklis, vasarnīca un zeme Aiz­kraukles novadā. Strādājot Aizkraukles novada pašvaldībā, pērn nopelnījusi 2718,63 eiro, savukārt apdro­šināšanas atlīdzībā no “Swedbank Life Insurance SE Latvijas filiāle” saņēmusi 1126,15 eiro. Ludmila Ušakova no Latvijas Krievu savienības kandidēja arī 12. Saeimā pirms četriem gadiem, taču netika ievēlēta.

— Kādas būs prioritātes, ja jūs ievēlēs 13. Saeimā?
— Gribam panākt, lai visiem Latvijas valsts iedzīvotājiem būtu vienādas tiesības piedalīties Saeimas un pašvaldību vēlēšanās. Mūsu prioritāte — visiem nodokļu maksātājiem nodrošināt vienlīdzīgas tiesības visās jomās, kā arī nodrošināt tiesības mazākumtautību skolu skolēniem izvēlēties izglītību dzimtajā valodā. Ceram, ka mums izdosies apturēt izglītības ministra Kārļa Šadurska īstenoto izglītības reformu. Mēs vēlamies panākt, lai budžetā ieplānotie vairāki miljoni eiro militārajiem tēriņiem tiktu pārplānoti sociālajai jomai katra Latvijas iedzīvotāja dzīves līmeņa uzlabošanai.
— Kā jūs komentētu to, ka Latvijas Krievu savienības sarakstā Zemgales vēlēšanu apgabalā no 17 deputāta kandidātiem 11 ir no Aizkraukles novada?
— Mūsu, Aizkraukles, novada cilvēki ir ļoti aktīvi, viņi nav vienaldzīgi pret norisēm  valstī, labprāt aizstāv mūsu intereses un iestājas par partijas vērtībām. Ar visiem deputātu kandidātiem, kuri ir sarakstā, ir bijusi efektīva un produktīva sadarbība,  neraugoties uz to, ka daļa ir vecākās paaudzes pārstāvji. Mēs ceram uz vēlētāju atbalstu un centīsimies parādīt katrs savu stipro pusi, ja tiksim ievēlēti 13. Saeimā.
— Kāpēc vēlētājam būtu jābalso par jūsu sarakstu?
— Katras partijas prioritātes ir izlasāmas priekšvēlēšanu programmā, cilvēki var izvērtēt, kas viņiem tuvāks. Diemžēl pēdējo desmit gadu laikā valdošajai koalīcijai ir izdevies izraisīt nacionālu naidu starp dažādu tautību pārstāvjiem, gūt cilvēku neuzticību, un man ir ļoti žēl, ka tā noticis. Uzskatu, ka valdībai ir izdevies pilnībā sagraut mūsu valsts ekonomiku, jo ir bijis izdevīgi visu pārdot, mums praktiski vairs nav nekādas rūpniecības un ražošanas.
— Kā, jūsuprāt, vēlēšanu rezultātus varētu ietekmēt fakts, ka partijas līdere Tatjana Ždanoka nedrīkst kandidēt?
— Uzskatu, ka esam uz pareizā ceļa. Turpināsim strādāt, lai pozitīvas pārmaiņas skartu visus Latvijas iedzīvotājus. Ja cilvēki nevēlas pozitīvas pārmaiņas, tad neko nevar darīt. Mēs ļoti ceram, ka, neraugoties uz notikušo, partijai izdosies pārvarēt 5% barjeru un iekļūt Saeimā. Mūsu vēlētāji redz mūsu principus, un ceram, ka par tiem arī iestāsies. Visas savas dzīves garumā nekad neesmu mainījusi savus principus, esmu par to, lai mūsu visu kopīgajā mājā — Latvijā — mēs visi dzīvojam draudzīgi un omulīgi. Tas ir mans princips, un es savas domas nekad nemainīšu.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti