Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāts Ansis Saliņš

Nepieciešams ilgāks laiks
Vēl viens šīs apvienības kandidāts ir Ansis Saliņš — zemnieku saimniecības “Iesalnieki-1” vadītājs no Vietalvas pagasta. Latvijas Lauksaimniecības universitātē viņš ieguvis doktora grādu lauksaimniecības inženierzinātnē. Viņš ir arī Latvijas Jauno zemnieku kluba biedrs. Ansim Saliņam pieder vairākas zemes vienības Pļaviņu novada Aiviekstes un Vietalvas pagastā, automašīna Volkswagen, kapitāla daļas SIA “AnSal tehnik”. Viņš ir aktīvs aizdevējs, un aizdevuma summa sasniedz nedaudz vairāk kā 80 000 eiro.

Ansis Saliņš no partijas “Vienotība” bijis ievēlēts bēdīgi slavenajā 10. Saeimā, kuru pēc septiņu mēnešu darba atlaida ar toreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera rīkojumu. Šajā laikā piecas reizes piedalījies debatēs, galvenokārt jautājumos, kas bijuši saistīti ar meža, lauksaimniecības politiku, zemes privatizāciju. Startējis arī 11. un 12. Saeimas vēlēšanās, bet netika ievēlēts. Iepriekšējā sasaukumā bijis arī Pļaviņu novada domes deputāts. Joprojām palicis uzticīgs nu jau “Jaunajai Vienotībai”, viņš vēlēšanās startē atkal.

— Tā kā pārzinu lauksaimniecības un ekonomikas jomu, jūtu un saskatu, ka savas zināšanas un pieredzi varētu izmantot un palīdzēt šo nozaru jautājumu risināšanā, tieši likumdošanā.
— Vai pēc iepriekšējās pieredzes Saeimā nav tomēr vilšanās izjūtas?
— Lielākoties tomēr nē, bet ir skaidrāks redzējums par lietu norisi. Esmu sapratis, ka Latvijas politiskajā sistēmā nepieciešams ilgstošs laiks kāda jautājuma virzīšanai un atrisināšanai. Līdz ar to jāsamierinās, ka jebkurai likumdošanas iniciatīvai nepieciešams vismaz gads. Latvijai raksturīgi arī tas, ka likumdošanā ļoti būtisks ir ierēdniecības atbalsts. Tomēr kopumā iepriekšējā pieredze devusi pārliecību, ka darbs jāturpina, un ir vairākas lietas, ko vajadzētu virzīt uz priekšu.
— Kādas konkrēti?
— Viena no tām ir reģionu attīstība. Šobrīd tā ir liela problēma. Ja arī vēlēšanās startē cilvēki no novadiem, lielākoties tie tomēr ir Rīgas pārstāvji, un reģionu sāpi nepārzina. Šobrīd aktuāls jautājums jaunajai Saeimai būs nākamais Eiropas Savienības plānošanas periods fondu līdzekļu apguvei lauksaimniecībā un citās jomas, kam sekos normatīvo aktu un likumu izstrāde. Ļoti būtiski ir Latvijā noturēt eiropeiski demokrātisko ekonomisko politiku, jo šajās vēlēšanās būtisku lomu spēlē populisms un pieaug partiju popularitāte, kuras raugās Austrumu virzienā. Politologs Egils Levits atzinis, ka, iespējams, tagad Latvijai ir svarīgākā izšķiršanās kā jebkad iepriekš. Runas par politisko spēku koalīcijas veidošanu ir dažādas, un tālākā virzība var pavērsties arī citādāk.
— Iedzīvotāji jau ir gandarīti par katru sava novada pārstāvi Saeimā, bet vai viens ir karotājs?
— Tāpēc svarīgi ir meklēt domubiedrus un atbalstu savām idejām, jo viens patiesi neko daudz nevar izdarīt.
— Kas saista “Jaunajā Vienotībā”?
— Tajā apvienojušās vairākas reģionālās partijas, kuras veido pietiekami nozīmīgu balstu. Līdz ar to ir labāk nodrošināta reģionu pārstāvniecība. Mazāks ir arī autoritatīvais un vienpersonīgais vadības stils, jo tā ir vairāku politisko spēku apvienība, ko arī jūt. Kopā arī lielāks spēks, jo, kādai partijai nesasniedzot piecu procentu barjeru vēlēšanas, vēlētāju balsis principā zūd. Tāpēc vēlētājiem ir būtiski izlemt, par ko balsot, lai tā iegūtu lielāku virzību.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti