Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāts Edgars Simsons: "Latviju bez Briseles diktāta" 1

Viena no partijām, kura arī augustā atrodas ārpus TOP 10, ir “Rīcības partija”. Agrāk pazīstama ar apzīmējumu “eiroskeptiķi”, bet, tuvojoties vēlēšanām, fasāde mainīta, pieņemts neitrālāks nosaukums. No 75 kandidātiem uz deputāta krēslu liela daļa ir apsargi, kā arī dežurants, apbedīšanas lietu speciālists, montētājs, metinātājs, krāvējs, pārdevēja utt. Ir arī pa kādam  juristam un skolotājam, uzņēmumu valdes locekļi.  Lielākā daļa uzvārdu krieviski. Viens no retajiem latviskajiem personāžiem ir Edgars Simsons.

Par dzīvesvietu viņš deklarējis Jaunjelgavu. Viņš arī SIA “Asumiņš EKO” īpašnieks. Uzņēmums nodarbojas ar Polijā ražotu produktu iepirkšanu vairumā un realizēšanu Latvijā. 46 gadus vecajam Edgaram ir augstākā izglītība, un viņa dzīves gājumā ir ieraksts: Liepājas DOSAF (1989.) B, C armijas profesionālais autovadītājs.

Mūsdienās liela nozīme ir sociālajiem tīkliem, un Edgaram “Facebook” profilā ir 5000 draugu. Mulsinoša ir viņa profila bilde — tajā redzams nevis Edgars, bet televīzijas seriāla “Lucifers” galvenais varonis.

Kādēļ viņš kā deputāta kandidāts piedalās 13. Saeimas vēlēšanās? Edgars teic, ka viens no uzdevumiem, kurš būtu arī viņa prioritāte, nokļūstot Jēkaba ielā 11, ir veicināt Latvijas kā ekonomiski attīstītas valsts veidošanos, un kā piemēru viņš nosauc Poliju, ar kuru jau vairākus gadus ir sadarbība, un šīs valsts biznesa modelis ir labs paraugs, no kā mācīties.

“Rīcības partijas” uzstādījums, ka arī sadarbība biznesā jāveido  Austrumu  puses virzienā, jo tagad tiek bizness virzīts tikai ES un ASV. Turpretī skepticismu Eiropas virzienā viņš vairāk saista ar aklu pakļaušanos Briseles birokrātu diktētajiem noteikumiem valsts institūcijās, kuras savukārt izdod jaunus regulējumus biznesa videi. Tā vietā Latvijas iedzīvotājiem vairāk pašiem jālemj par savām darbībām, nākotni tautsaimniecībā. Strādājot ar Polijas biznesa partneriem, redzot šīs valsts politiski saimniecisko attieksmi pret ES direktīvām, kur paši poļi nosaka savu saimniecisko biznesa virzienu, rodas jautājums, ar ko mēs esam sliktāki ekonomikā, kāpēc mums valdībai nav mugurkaula. Varbūt tādēļ, ka akli izpildām kārtējās direktīvas? Tāpat Rīcības Partijas biedri pārliecināti, ka mazās zemnieku saimniecības Latvijā var būt ilgtspējīgas un tām ir nākotne tāpat kā lielajām.  Rīcības Partija un Edgars Simsons vēlētos apturēt mazo lauku skolu slēgšanu un jaunāko klašu skolēnu pārslodzi,  ik rītu un vakaros pavadot garas stundas autobusā no mājām līdz skolai un atpakaļ.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Komentāri 1

voldemars.ci

Labdien! Rodas jautājums, vai partija, izvirzot savus kandidātus saeimas vēlēšanām, akli uzticas savu biedru teiktajam? Konkrēti: Edgaram Simsonam nekad nav bijusi augstākā izglītība, knapi beidzis pamatskolu. Visu mūžu nodarbojies ar afērām, krāpis cilvēkus. Lasot šo "fantastiku" rodas jautājums: vai šis kandidāts tāds vienīgais melis, jeb sarakstos tādi ir vēl? Nu, kā lai notic?!...

pirms 2 gadiem, 2018.10.08 12:50

"Staburaga" projektu raksti