Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāts Jānis Krūmiņš no Kokneses: "Esošie deputāti nespēj mainīt lietu kārtību"

Turpinām mūsu lasītājus iepazīstināt ar 13. Saeimas deputātu kandidātiem, kas startē vēlēšanās Zemgales vēlēšanu apgabalā no Aizkraukles reģiona, kā arī vērtēt partiju programmas. Šoreiz tuvplānā Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” — “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un partiju apvienību “Jaunā Vienotība” deputātu kandidāti.

Esošie nespēj mainīt lietu kārtību


Otrs apvienības “Visu Latvijai!” — “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” saraksta kandidāts Zemgalē ir Jānis Krūmiņš — zemnieks no Kokneses novada un šīs pašvaldības deputāts jau otro sasaukumu. Nepilnus 40 gadus vecs, ieguvis vidējo izglītību lauksaimniecības uzņēmējdarbībā Vecbebru tehnikumā un vada zemnieku saimniecību “Lejasvēži”. Saimniecību Jānis Krūmiņš pārņēmis no tēva un nodarbojas ar graudkopību. Viņš ieguvis atzinības rakstu “Senču aicinājums 2011” par veiksmīgu un radošu saimniekošanu laukos un konkursa “Sējējs 2009” diplomu par saimniekošanu augkopības nozarē.

Pēc sniegtajiem datiem, deputāta kandidātam pieder zeme un ēkas Kokneses novada Bebru pagastā, kā arī motocikls Honda.

Uz jautājumu, kāpēc viņš kandidē Saeimai, Jānis Krūmiņš atbild, ka politikā jāienāk arī jauniem pārstāvjiem.
— Ko tieši vēlētos izdarīt?
— Pabeigt iesākto, par ko cīnījos jau pavasarī — obligātās iepirkumu komponentes jeb mums zināmās OIK atcelšanu. Vēl ļoti neapmierina nodokļu sistēma attiecībā uz ceļiem un to uzturēšanu.
— Reģionu pārstāvji var kaut ko ietekmēt lēmumu pieņemšanā vai Rīga tomēr ir nomācošā pārsvarā?
— Neapšaubāmi tā “šņorīte” vairāk tiek vilkta uz Rīgas pusi. Tāpēc ir svarīgi, ja Saeimā ir arī pietiekami daudz reģiona cilvēku. Tad ir lielāks spēks kaut ko panākt. Viens jau nekad nav karotājs, un jāmeklē domubiedri. Man ir pieredze pašvaldības deputāta darbā, un zinu, ka arī Saeimā tikšu galā. Visu var iemācīties, ir tikai jādara. Arī pirmo reizi kļūstot par pašvaldības deputātu, neko no tā nezināju, bet ar laiku viss saprasts un esmu iestrādājies. Tas nav darbs, ko var darīt naudas pēc, bet tikai ar domu par novada attīstību. Dažkārt tas ir izdevies, citreiz nē, bet tāpēc nevar palikt malā. Ir jāiet un jādara.
— Kā vērtējat esošās Saeimas darbību?
— Domāju, īsti veiksmīga tā nav, jo turpinās vienam otra piesegšana. Ceļi valstī nav uzlabojušies, nodokļi tikai paaugstinās. Tas pats attiecībā par elektrības maksājumiem — visi redz problēmu, bet vainīgo nav un tiek domātas jaunas shēmas, lai mēs tikai turpinātu maksāt. Ekonomikas ministrs Arvils Ašaradens solīja līdz 1. jūlijam visu labot ar OIK, bet tas nav izdarīts. Tāpēc domāju, Saeimā ir jānāk citiem politiķiem, jo esošie acīmredzot nespēj mainīt lietu kārtību.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti