Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāts Nikolajs Sokols: "Tilti nav nodedzināti"

No partijas “Saskaņa” Saeimas vēlēšanās oktobrī piedalīsies Nikolajs Sokols. Viņš ir Aiz­kraukles novada domes deputāts. 12. Saeimas laikā Aizkraukles novada dome Nikolajam Sokolam atļāva savienot domes deputāta un Saeimas deputāta Ivara Zariņa
(“Saskaņa”) palīga amatus.

Šogad aprīlī iesniegtajā nodokļu deklarācijā lasāms, ka 2017. gadā viņš bija arī iepirkuma komisijas loceklis SIA “Aiz­kraukles siltums”, valdes priekšsēdētājs Aizkrauklē reģistrētajā biedrībā “Latvian martial arts confederation”. Nikolajs ir valdes loceklis biedrībai “United Karate Latvia” un valdes priekšsēdētājs SIA “Biorg”. Viņa valdījumā ir 2013. gadā iegādāts 2003. gadā ražots Mercedes Benz CLK 200. Norādītie ienākumi gan ir gaužām mazi —  alga Aizkraukles novada pašvaldībā nedaudz virs 5000 eiro gadā, un pērn bijuši ienākumi no kādam Liepājā reģistrētam SIA “Svarovich DMB” pārdota īpašuma 2990 eiro.

Nikolajs līdz 2007. gadam Transporta un sakaru institūtā studējis transporta un biznesa loģistiku. Pirms tam mācījies Aiz­kraukles 1. vidusskolā, kuru absolvējis 2003. gadā.

2009. gadā Nikolajs no politisko partiju apvienība “Saskaņas centrs” startēja Aiz­kraukles pašvaldības vēlēšanās un ieguva pārliecinošu vēlētāju atbalstu. Tā paša gada 20. augustā “Staburags” rakstīja, ka iesniegumā domei viņš lūdz apmaksāt komandējuma ceļa izdevumus brau­cienam uz jauno uzņēmēju forumu Krievijā. Foruma galvenās tēmas bija saistītas ar uzņēmējdarbību. Jaunais deputāts teica — es meklēšu investorus, kuri varētu ieguldīt naudu jaunu darbavietu radīšanai Aiz­krauklē.

Nikolajs kandidēja arī uz Saeimas deputāta krēslu 2014. gadā. Toreiz kandidāta kartiņā bija rakstīts: darba vieta — Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība “Rīgas Centrāltirgus”, sagādes daļas vadītājs un iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietnieks. Centrāltirgū gadu, sākot no 2013. gada, viņš bijis arī Būvdarbu un remontdarbu pieņemšanas komisijas priekšsēdētājs.

VID datubāzē redzams, ka amati deva ienākumus ap 18 tūkstošiem eiro gadā. Viņš bija arī zāļu tirgotāja SIA “Medelens” tirgus pētījumu analītiķis. 2016. gadā žurnāls “Kapitāls” šī uzņēmuma vienīgo īpašnieci Jeļenu Boļšakovu ierindoja Latvijas veiksmīgāko sieviešu TOP 10. Viņas uzņēmuma apgrozījums 2014. gadā bija 14,80  miljonu eiro. Nikolaja alga tajā laikā, strādājot SIA “Medelens”, gadā bija 20 472 eiro.

Publiskajā datu bāzē ir arī ieraksts par to, ka Nikolaja sieva ir Anna Malkova, kā arī viņam ir divi brāļi.

To, ka Nikolajam simpatizē Rīgas mēra personība un uzskati, liecina arī sociālajos tīklos atrodama 2012. gadā uzņemta fotogrāfija, kurai paraksts “без галстукoв” (bez kaklasaitēm).  Tajā Nikolajs draudzīgi uzlicis roku Nila Ušakova mugurai, savukārt Nils — Nikolaja plecam.

— Kāpēc nolēmāt kandidēt Saeimas vēlēšanās?
— Valstī vajadzīgas veselīgas pārmaiņas. Alkatība un augstprātība, kas pašlaik valda, cik ilgi tauta to visu ciest? Kas šobrīd sēž Saeimā, kas ir pie teikšanas valstī? Veci cilvēki, kuri nevēlas pārmaiņas. Viņu vietā jānāk jauniem, ar mūsdienīgu izglītību. Paldies Eiropai, ka, esot savienības sastāvā, tagad gandrīz katrs var iepazīt citu valstu pieredzi. Arī es esmu dzīvojis Vācijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, redzējis, kā cilvēki dzīvo tur, kāda ir valsts ekonomika.

Šobrīd esmu Saeimas deputāta Ivara Zariņa palīgs un viņš, kā daudziem zināms, ir lielākais cīnītājs pret OIK afēru un es viņam palīdzu arī šī jautājuma risināšanā. Esmu pret maksātnespējas administratoru mafiju. Šis, politiski piesegtais spēks, manā uzskatā ir legāla mafija. Tagad, piemēram, par 40 eiro liela administratīvā soda laicīgu neapmaksāšanu izpildraksts jau būs 90 eiro. Tikai par to, ka kāds administrators tev atsūta šo papīru. Laba prakse ir atlaide sodam 50%, ja to samaksā uzreiz. Tajā pat Krievijā, kuru daudzi kritizē, ir aplikācija telefonam, kurā, saņemot sodu par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, to var apmaksāt uzreiz un uz pusi lētāk.

— Kāpēc balsot par jums, par “Saskaņu”?
— Cik bieži pie mums uz Aizkraukli, bijušo rajonu brauc Saeimas deputāti? Mani tāpat kā līdz šim, strādājot novada domē, varētu satikt, aprunāties, uzdot jautājumus. Ja reiz trīs reizes esmu ievēlēts Aizkraukles novada domē, tad maniem darbiem ir jēga, cilvēki uzticas. Ar katru nākamo vēlēšanu reizi mani reitingi aug. Arī tagad cilvēki man zvana, uzdod jautājumus par lietām, kas ir valstiska, ne novada mēroga. Pagaidām uz šādiem jautājumiem neesmu kompetents atbildēt.

— “Saskaņas” priekšvēlēšanu programmā minēts: “Veidosim labas, savstarpējā cieņā balstītas attiecības ar Krieviju un citām NVS valstīm.” Pāris teikumu tālāk teikts: “Stiprināsim Latvijas iedzīvotāju vispārējo un valsts robežu drošību.” Ja reiz būs draudzīgas saites, tad pret ko stiprināt robežas?
— Tas vairāk attiecas uz nelegāliem imigrantiem, jo nav noslēpums, ka Latvijā nonāk bēgļi no Tālajiem Austrumiem, piemēram, Vjetnamas. Lai Latvija nebūtu migrantu, kontrabandas preču tranzītvalsts. Tajā pat laikā Latvija ir pazaudējusi simtiem tūkstošu darbaspējīgu cilvēku, visi mani bērnības draugi ir ārzemēs. Tāpēc jārunā par  labvēlīgāku attieksmi pret viesstrādniekiem. Arī Aizkrauklē būvniecības projekti kavējas tāpēc, ka nav strādnieku.

— Lai arī vēlētāji pozitīvi izsakās par “Saskaņas” priekšvēlēšanu programmu, no tās atbalstīšanas atbaida partijas saiknes ar Krieviju, Kremli.
— “Saskaņa” ir partija, kas runā ar kaimiņiem, tajā skaitā Krieviju, jo nevar noliegt, ka viņi tur eksistē. Ja reiz citas partijas neveido kontaktu, “Saskaņa” to uzņemas. “Saskaņa” ir Eiropas sociālistu partijā un šī partija Eiropā ir viena no lielākajām. Mūsu premjers Māris Kučinskis izteicās, ka tilts uz Krieviju esot sadedzis. Es tam nepiekrītu. Kā tas var sadegt, ja esam kaimiņi? Ja runā personiski par mani, tad līdz šim pašvaldības vēlēšanās par mani balsojuši ne tikai krievi. Nevienu neesmu apmānījis, sasolījis un vēlāk neizpildījis. Un tiem, kas saka, ka nepiedalīsies vēlēšanās, saku — jāpiedalās. Nevar aizbildināties, ka nenodarbojas ar politiku. Ja tā būs, tad politika nodarbosies ar mums. Neiesi uz vēlēšanām, tad nebrīnies par augstajiem rēķiniem, par nodokļiem utt.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti