Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāts Sandis Riekstiņš: "Valsts vadībā trūkst darītāju"

Sandis Riekstiņš Zemgales vēlēšanu apgabalā ar 2. kārtas numuru kandidē no “Jaunās konservatīvās partijas”. 

Dzimis 1979. gadā, 1999. gadā Rīgas Būvamatniecības vidusskolā ieguvis vidējo profesionālo izglītību. Dzimtā puse ir Nereta, tagad dzīvo Rīgā, ir Rīgas domes opozīcijas deputāts. Sandis Riekstiņš ir uzņēmējs, SIA “Limbažu melio” valdes loceklis un SIA “Valkas meliorācija” darbu vadītāju palīgs, Latvijas  Hidromelioratīvo būvnieku asociācijas padomes priekšsēdētājs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras  Vidzemes reģionālās padomes loceklis. Deputāta kandidātam īpašumā un kopīpašumā ir zeme Carnikavas novadā, valdījumā ir vieglā automašīna LAND ROVER FREE­LANDER 2 (2009. g.). Pieder 20 kapitāldaļas uzņēmumā “Limbažu melio” 2846 eiro vērtībā. 35 000 eiro ir aizdevis. Riekstiņš bijis arī dāsns ziedotājs partijai — divu gadu laikā ziedojis vairāk nekā 2000 eiro. Sandis Riekstiņš ļoti aktīvi komunicē sociālajos tīklos, ir spējis piesaistīt sev diezgan lielu sekotāju un atbalstītāju pulku.

“Visu laiku esmu bijis aktīvs sociālo tīklu lietotājs — “Facebook” man ir gan personīgais profils, gan arī uzņēmuma lapa. Pirms pašvaldību vēlēšanām sapratu, ka ar to būs par maz, jo ierobežoto finanšu resursu dēļ, ko tērēt reklāmām, jāstrādā un vairāk jākomunicē pašam. Tāpēc tika izveidota mana politiskā lapa, reģistrējos arī “Twitter”. Pašlaik komunicēju gan privātajā lapā, gan politiskajā, izgaismojot Rīgas domē notiekošās nejēdzības,” teic Sandis Riekstiņš.

— Kāpēc kandidējat 13. Saeimas vēlēšanās?

— Strādājot Rīgas domē, esmu sapratis, ka opozīcijai ir maz iespēju kaut ko mainīt, ja nesaņem atbalstu no valdības — Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un ne tikai. Jā, mazās lietas izcīnām, bet lielas izmaiņas ir grūti panākt, pat neiespējami. Tāpēc piekritu partijas piedāvājumam un startēju Saeimas vēlēšanās, lai būtu iespēja jau valdības līmenī mainīt lietas uz labo pusi.
— Kāpēc esat izvēlējies tieši “Jauno konservatīvo partiju”?
— Ilgi vērtēju, kurā politiskajā spēkā iestāties, jo sapratu, ka malā stāvēt vairs nevar. Man ir pieņemamas “Jaunās konservatīvās partijas” vērtības, un tajā brīdī, kad iesaistījos, šī partija bija vienīgā, kura nebija un arī pašlaik nav pieņēmusi oligarhu vai citu nenosakāmas izcelsmes, vai netīru naudu. Savā izvēlē neesmu kļūdījies, jo mums ir ļoti laba, spēcīga un patriotiska komanda.
— Ja jūs ievēlēs Saeimā, kādas būs jūsu prioritātes?
— Darbs pie Publisko iepirkumu likuma. Beidzot ir jāsakārto publisko iepirkumu sektors — skaidri un godīgi noteikumi visiem, maksimāla caurspīdība, un ir jāmaina zemākās cenas princips. Publisko iepirkumu sektors ir tas, kurā ir vislielākā korupcija, un tam vienreiz jāpieliek punkts. Godprātīgie uzņēmēji gribēdami nevarēs maksāt darbiniekiem lielākas algas, ja būs negodīgie, kuri uzvar iepirkumos ar dempinga cenu un tad shēmo ar nodokļiem un citām lietām.
— Kāpēc par jums būtu jābalso?
— Tie, kas mani pazīst, zina, ka esmu darītājs, ne daiļrunātājs. Manuprāt, tieši darītāju mums valsts vadībā trūkst. Ir tukšas runas, solījumi, bet ar darbiem ir tā, kā ir. Es neeju uz kompromisiem ar savu sirdsapziņu. Man rūp mūsu Latvijas nākotne, un es nebaidos pieņemt lēmumus, arī nepatīkamus.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti