Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāts Viktors Ivančikovs: “Valdībā ir jābūt opozīcijai”

— Kādas būs prioritātes, ja jūs ievēlēs 13. Saeimā?
— Iestājos par divām lietām — pirmkārt, esmu bijis viens no trijiem krievu kopienas “LAD” dibinātājiem, ilgus gadus biju tās priekšsēdētājs, un joprojām mūsu vērtība ir krievu kultūras, valodas un tradīciju saglabāšana ne tikai Aizkrauklē, bet visā Latvijā. Otrkārt, neesmu apmierināts ar izglītības ministra Kārļa Šadurska īstenotajām pārmaiņām, ieviešot skolās izglītību valsts valodā jau no 1. klases. Gan es, gan mani bērni un mazbērni ir apguvuši latviešu valodu, mums nav problēmu tajā sarunāties un lietot, taču uzskatu, ka normālā demokrātiskā valstī cilvēkam būtu jābūt izvēles iespējai. Ar to domāju, ka vecākiem būtu jāļauj izvēlēties, kādā valodā bērnam mācīties — valsts vai dzimtajā, turklāt uzskatu, ka, mācoties dzimtajā valodā, bērns iegūtu kvalitatīvāku izglītību.
— Vai būtu gatavs mainīt savu dzīves ritmu, ja kļūtu par Saeimas deputātu?
— Jā. Tā kā man vairs nav noslogota darbdiena, laiku pa laikam lasu lekcijas, bērni un mazbērni izauguši un dzīvo patstāvīgi, man ir pietiekami daudz brīva laika. Fiziski jūtos labi, tāpēc labprāt izdarītu vēl kaut ko sabiedrības labā, iestātos par man svarīgām vērtībām.
— Kāpēc kandidējat?
— Atbalstu mūsu līderi Ludmilu Ušakovu, viņas idejas, tāpēc esmu kandidātu sarakstā. Uzskatu, ka demokrātiskā valstī valdībā ir jābūt opozīcijai — tādai, kam ir savs redzējums, vērtības un principi.

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti