Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas deputāta kandidāts Vladimirs Samohins: “Lai cilvēks būtu laimīgs valstī, kurā viņš dzīvo!”

Turpinām mūsu lasītājus iepazīstināt ar 13. Saeimas deputātu kandidātiem, kas startē vēlēšanās Zemgales vēlēšanu apgabalā no Aizkraukles reģiona, kā arī vērtēt partiju programmas. Šoreiz tuvplānā partiju “No sirds Latvijai” un “Jaunās konservatīvās partijas” un deputātu kandidāti.

No politiskās partijas “No sirds Latvijai” Vidzemes vēlēšanu apgabalā ar 3. kārtas numuru kandidē kādreizējais Pļaviņu novada ģimnāzijas direktors, pašreizējais Ķeguma komercnovirziena vidusskolas direktors un Ķeguma novada domes deputāts skrīverietis Vladimirs Samohins.

Vladimirs Samohins 1983. gadā absolvējis Daugavpils Pedagoģisko institūtu, iegūstot  fizikas un matemātikas skolotāja specialitāti. Pļaviņu un Skrīveru novadā īpašumā ir zeme, Skrīveros — zemes un būvju īpašums, kā arī zemes un ēkas nekustamais īpašums. V. Samohinam pieder arī pieci braucamie — vieglais pasažieru auto AUDI A6 (2007. g.), VW CARAVELLE (1995. g.), motocikls YAMAHA XV 1600 (2003. g.) un divi mopēdi: REX 50 (2001. g.) un TGB METEORIT 303 R50 (2011. g.).
Vismaz 10 gadu V. Samohinam piederēja firma “Arkāns”, kas nodarbojas ar kaitēkļu apkarošanu, bet 2013. gadā par šī uzņēmuma īpašnieci kļuva viņa meita Līga.

Vladimirs  Samohins kandidēja arī 12. Saeimas vēlēšanās pirms četriem gadiem, tolaik no Latvijas Reģionu apvienības, taču netika ievēlēts.

Darbojoties Pļaviņu novada domē, viņš bija viskūtrākais domes sēžu apmeklētājs. Par neattaisnotu sēžu kavēšanu 2017. gada februārī, principā šī sasaukuma darbības pēdējos mēnešos, domē nolēma viņam anulēt deputāta mandātu.

Sabiedrības uzmanību Vladimirs Samohins sev pastiprināti pievērsa arī 2014. gadā, kad  iesūdzēja tiesā Pļaviņu novada domi un tiesas prāvu uzvarēja. Aizkraukles rajona tiesa tā paša gada 11. aprīlī pasludināja spriedumu Pļaviņu novada ģimnāzijas bijušā direktora Vladimira Samohina prasībā pret Pļaviņu novada domi par abu rājienu atcelšanu un darba uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, atjaunošanu darbā, nesaņemtās piemaksas un piespiedu kavējuma dēļ nesaņemtās darba algas piedziņu. Tiesa nolēma no Pļaviņu novada domes piedzīt 6774,43 eiro lielu nesaņemto atlīdzību par piespiedu darba kavējumu, valsts labā piedzīt valsts nodevu — 645 eiro, ar lietas izskatīšanu saistītos izdevumus — 23,92 eiro — un Vladimira Samohina labā piedzīt ar tiesāšanos saistītos izdevumus — 1279,92 eiro.

Vladimirs Samohins 2009. gadā pašvalību vēlēšanās startēja no “Tautas partijas”, 2013. gadā — no “Vidzemes partijas”, tagad kandidē no “No sirds Latvijai”.

— Kāpēc esat izvēlējies tieši politisko partiju “No sirds Latvijai”?
— Tāpēc, ka  no šīs partijas jau startēju pašvaldības vēlēšanās. Man ir tuvas domas un viedoklis ar salīdzinoši nelielo sabiedrības daļu, kas apvienojusies šajā politiskajā spēkā. Daudzos jautājumos mums ir vienāds redzējums, piemēram, ārpolitikā un izglītībā. Mums aktuāli ir jautājumi, kas, manuprāt, šobrīd ir svarīgi ikvienam Latvijas iedzīvotājam, piemēram, uzskatām, ka nav jādzenas un jācenšas 2%  no IKP novirzīt armijai, lai par to pirktu sapuvušu tehniku, bet cīnīties, lai šo naudu varētu izmantot lietderīgāk.
— Ja jūs ievēlēs Saeimā, kādas būs jūsu prioritātes?
— Mana prioritāte — lai cilvēks būtu laimīgs valstī, kurā viņš dzīvo! Lai cilvēks būtu gandarīts par to, ko viņš dara, lai varētu uz darbu iet ar prieku. Uzskatu, ka šim politiskajam spēkam  ir tāds mērķis — radīt labākus dzīves apstākļus ar mazu pārvaldes aparātu un skaidriem, saprotamiem lēmumiem, kas tiek pieņemti ātri un saprotami, nevis vairākos lasījumos skatīti un pārbaudīti. Tas atspoguļojas kaut vai  izglītības reformas likumā un lemjot par skolotāju algām — ja mēs pasākām kaut kādai reformai un izmaiņām “jā”, tad tikpat svarīgi ir noteikt arī termiņu, kurā to izdarīsim. Nav jau mākslas spriedelēt, māksla ir pieņemt lēmumu un ātri to īstenot.
— Jūsu partijas priekšvēlēšanu programmā teikts, ka “No sirds Latvijai” ir pret valdošo eliti noskaņota konservatīva partija. Kā jūs to skaidrotu?
— Es esmu pret vārdu “pret”, tāpēc pareizāk būtu bijis teikt, ka iestājamies par citādāku valsts pārvaldi. Ar to domāju, ka tie paši cilvēki, mainot partiju piederību, atkal un atkal nokļūst pie varas un turpinās viens un tas pats. Lielākā daļa pie varas dzīvo 20, 30 gadus — es nesaku, ka strādā, es saku, ka dzīvo. Privātā uzņēmumā būtu tā — darbinieks gadu strādā, un, ja viņam ir vāji vai nav vispār nekādu sasniegumu, tad viņu izsauc uz pārrunām pie īpašnieka un vienkārši atbrīvo no darba. Šeit diemžēl tā nevar. Cilvēku ievēl Saeimā, kur viņš strādā no viena sasaukuma līdz nākamajam, pa šo laiku viņam visapkārt parādās paziņas un rodas labvēlīga struktūra.
— Kāpēc par jums būtu jābalso?
— Man nav tik lielu finanšu resursu, lai sevi pozicionētu valsts mērogā, apzinos, ka mani pazīst novadā un reģionā, bet ne valstī. Savukārt nacionālas atpazīstamības cilvēki, kuri ir tikuši pie varas, naudas un atpazīstamības, to izmanto. Manuprāt, kandidējot atpazīstamība ir pats galvenais, lai būtu veiksmīgs rezultāts — cilvēks var solīt, ko grib, viņu ievēlēs. Vēlētājs ir manas paaudzes cilvēks, kurš  pilda savu pilsoņa pienākumu, iet un nobalso. Varu tikai aicināt — ejiet uz vēlēšanām un balsojiet! Nav tik svarīgi, par kuru politisko spēku balsojat, svarīga ir izvēle un pamatojums, kāpēc to darāt. Ja var atbildēt uz abiem šiem jautājumiem, tad tas ir lieliski!

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti