Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sēļi vēlas savu novadu

“Sēlijai būt!” — ar šādu saukli 28. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika pasākums, aktualizējot jautājumu par Sēlijas kā atsevišķa reģiona pastāvēšanu. Vienā no retajām tik kuplām sēļu kopā sanākšanas reizēm galvaspilsētā pulcējās vairāk nekā 100 dalībnieku.

Sēļi ir viena no baltu tautām, kas atstājusi paliekošas pēdas latviešu tautas izveidē, un Sēlija ir viena no Latvijas kultūrvēsturiskajām teritorijām. Tomēr mūsdienās apvidus ar šādu nosaukumu Latvijas kartē nav. Lai cīnītos ar šo netaisnību, sēļi par sevi skaļi atgādināja galvaspilsētas sirdī.
Visas dienas garumā Gaismas pilī notika Sēlijas novadu amatnieku izstrādājumu tirdziņš, dejoja tautasdeju kolektīvi, arī no Neretas, Viesītes un Jaunjelgavas, dziedāja folkloras kopas. Pasākumā piedalījās arī Seces jaunie muzikanti — vokāli instrumentālā grupa “Saspēle”, kurā muzicē bērni ne tikai no Seces, bet arī Skrīveriem, Staburaga un Aizkraukles. Kultūras daļu papildināja arī plašākai publikai zināmi vokālisti — Elīna Šimkus, Armands Siliņš, Ieva Akuratere, un Kārlis Kazāks, rakstniece Māra Svīre, kuru saknes arī rodamas Sēlijā.


Vairāk lasiet šeit:

http://www.staburags.lv/uploads/manual/2019/10/20191016-1931-st-6atverums.pdf


"Staburaga" projektu raksti