Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Stingri stāvēšu par latvisku valsti”

Zemgales vēlēšanu apgabalā Zaļo un Zemnieku savienības sarakstā ar 4. kārtas numuru kandidē 12. Saeimas deputāts jaunjelgavietis Juris Vectirāns.

Dzimis 1953. gadā, Latvijas valsts pilsonis, ar iegūtu augstāko izglītību — 1987. gadā ieguvis maģistra grādu jurisprudencē Minskas Iekšlietu ministrijas akadēmijā. Sevis pilnveidošanu 1996. gadā turpinājis Dž. Maršala Eiropas Drošības pētījumu centra Stratēģijas un aizsardzības ekonomikas koledžā, kur apguvis aizsardzības vadību un stratēģisko drošību, savukārt 2000. gadā Čehijas Republikas Ģenerālštāba Kara akadēmijā — valsts aizsardzības vadību.
Juris Vectirāns ir ne tikai Saeimas deputāts, aktīvi darbojas arī citviet — viņš ir Latvijas Republikas Centrālās zemes komisijas priekšsēdētājs, Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda prezidents, Latviešu virsnieku apvienības biedrs, Latvijas Ģenerāļu kluba biedrs, organizācijas “Daugavas Vanagi” Latvijā biedrs, kā arī Latvijas Republikas Zemessardzes brigādes ģenerālis.
Valsts amatpersonu deklarācijā norādīts, ka Jurim Vectirānam īpašumā ir zemes un ēkas Jaunjelgavā, un divi vieglie auto — NISSAN X-TrAIL (2016. g.) un NISSAN QASHQAI (2012. g.) valdījumā. 12. Saeimas deputātam ir 13 000 eiro skaidras naudas uzkrājums, kā arī parādsaistības  62 tūkstošu eiro apmērā.

Amatpersonu deklarācija atspoguļo arī deputāta kandidāta ienākumus 2017. gadā. No Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija saņēmis pensiju — 5619,72 eiro, strādājot Latvijas Republikas Saeimā, nopelnījis 33 796,95 eiro, bet Latvijas Republikas Centrālajā zemes komisijā — 6781,75 eiro. No Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras saņēmis pensiju — 12 285 eiro — un 3805,53 eiro lielu pabalstu. Vidējie mēneša ienākumi — 5190 eiro.

Vietne “Deputati uz delnas.lv” atgādina, ka, kandidējot uz 10. Saeimu, Juris Vectirāns pārkāpa politiskās aģitācijas kārtību, aģitācijas pasākumos piedaloties, ģērbies NBS formastērpā. Atvaļinātu karavīru formastērpu valkāšanu regulē Militārā dienesta likums, kas neparedz to izmantot politiskajā aģitācijā. “Latvijas Avīze” tolaik rakstīja, ka pirms 10. Saeimas vēlēšanām Latvijas armijas atlases un rezerves personāla uzskaites centrā Rīgā izvietoti J. Vectirāna priekšvēlēšanu bukleti, lai gan likums aizliedz nodarboties ar politisko aģitāciju valsts un pašvaldību iestādēs. J. Vectirāns izdarītos likuma pārkāpumus atteicās komentēt. Aizsardzības ministrija pēc dienesta izmeklēšanas J. Vectirānam par šiem pārkāpumiem izteica brīdinājumu.
Pirms pāris gadiem J. Vectirāns sabiedrības uzmanību izpelnījās, iekļūstot ceļu satiksmes negadījumā, kad viņa vadītā automašīna nogriezās krustojumā, iebraucot pretējā braukšanas virziena pusē, izraisot sadursmi.

— Kā jūs komentētu aizvadītos četrus gadus, kad darbojāties 12. Saeimā? Ko šajā laikā esat paveicis kā Saeimas deputāts?
— 12. Saeimā darbojos Aizsardzības un korupcijas novēršanas, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijās. Ir pieņemti vairāki mani priekšlikumi likumprojektiem, kas veicina Nacionālo bruņoto spēku attīstību, īpašu uzsvaru liekot uz jaunsardzi un aizsardzības mācības ieviešanu skolās. Es un Zaļo un Zemnieku savienība iestājamies pret uzspiesto bēgļu un patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā, jo mūsu iedzīvotāju labklājība ir pirmajā vietā. Kopā esam panākuši, ka ir pieņemti lēmumi, kas uzlabo un uzlabos pensionāru, daudzbērnu un jauno ģimeņu materiālo stāvokli. Aktīvi esmu iesaistījies arī ceļu infrastruktūras uzlabošanā. Panācu, ka tika apturēta straujā lauku skolu likvidācija. Nākotnē ir jābūt gan mazām lauku skolām, gan lielām ģimnāzijām.
— Kas būs jūsu prioritātes 13. Saeimā?
— Latviešu valodas un latvisko vērtību nostiprināšana arī tur­pmāk būs viena no manām galvenajām prioritātēm. Stingri stāvēšu par Latviju kā nacionālu un latvisku valsti, uzsvaru liekot uz tautas labklājību un valsts drošību.  Mana pārliecība: tautas labklājība un tautsaimniecība var attīstīties tikai tad, kad ir droša situācija valstī un reģionā!

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem


"Staburaga" projektu raksti