Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Tauta dabū tādu karali, kāda ir pati!”

Vērtē Lidija Ozoliņa, Neretas novadpētniecības muzeja vadītāja

– Priekšvēlēšanu programma “Jaunajai konservatīvajai partijai”, tāpat kā visiem citiem politiskajiem spēkiem, ir bagāta solījumiem. Manuprāt, svarīgākais ir parādīt veidu, ekonomisko pamatojumu, kā šos solījumus partija grasās īstenot dzīvē. Nav grūti solīt, ka palielinās minimālo algu, atalgojumu mediķiem, šī partija būtiski sola palielināt pensijas un pabalstus ģimenēm ar bērniem, sola apvienot ministrijas un samazināt strādājošo skaitu pašvaldībās. Kā? Ja līdz šim nav izdevies neko būtiski mainīt šajā sistēmā tikai viena iemesla dēļ — valsts budžetā tam trūkst naudas, solījumiem nav ekonomiskā pamatojuma, tad pēc 6. oktobra kaut kas mainīsies?  Neredzu šādu loģisku skaidrojumu, kur partija grasās rast līdzekļus, lai savus labos nodomus īstenotu. Lasot programmu, partija sola arī saglabāt mazās skolas un ieviest taisnīgu skolu finansējumu. Kā to izdarīs, ja laukos cilvēku katru gadu kļūst arvien mazāk? Šo solījumu vispār nav iespējams īstenot!

Mana pārliecība — tauta dabū tādu karali, kāda ir pati! Ja tautas izvēli vēlēšanās nosaka tikai partiju priekšvēlēšanu solījumi, nevis iepriekšējie darbi, padarītā izvērtēšana, partiju līderi, tad skaidrs, ka nekas nemainīsies. Viens no iemesliem — pašiem negribas daudz ko darīt, gaidām no citiem, tāpēc daļu atbildības par nepadarīto vieglāk novelt uz politiķiem.

Zemgales vēlēšanu apgabalā no “Jaunās konservatīvās partijas” kandidē arī divi neretieši, kuri te ieguvuši savu atbalstītāju pulku. Lai gan personīgi neesmu pazīstama ar nevienu no deputāta amata kandidātiem, kritizēt jau varam jebkuru, grūtāk ir darīt. Savukārt vienas no partijas lokomotīvēm — Jutas Strīķes — politiskā kampaņa un izvēlētais veids, kā sevi reklamēt medijos, mani nevis uzrunā, bet atbaida, līdz ar to šāds iespaids rodas par visu partiju kopumā. 

Publikācija sagatavota ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Staburaga" projektu raksti