Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizliegtais jāvārds

Vai zināt, kas kopīgs ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, aktrisei Ievai Pļavniecei, multimāksliniekam Kašeram (Kasparam Blūmam-Blūmanim), mūziķiem Eltonam Džonam, Adamsam Lambertam, Rikijam Mārtinam? Neskaitot to, ka visi ir pazīstamas personības, viņi ir arī homoseksuāļi. Viendzimuma attiecības ir viens no aizspriedumiem bagātākajiem un naidu kurinošākajiem sarunu tematiem visā pasaulē. Portālā “Mana Balss” savākts vairāk nekā 10 000 cilvēku atbalsts iniciatīvai “Viendzimuma partneru reģistrēšana”. Drīzumā par to lems Saeima, taču paredzams, ka arī šoreiz, tāpat kā pirms gada, uz lielu deputātu atbalstu geji, lesbietes un biseksuāļi nevar cerēt. Esmu jaunās paaudzes pārstāve, neesmu aizspriedumaina. Šī iniciatīva nav par cilvēkiem vai mīlestību, tā ir par tiesībām, atbildību un garantijām, ko valsts sniedz pārim, kas ir stabilās attiecībās. Viendzimuma pāri ir un būs, nekāds likums to nemainīs. Tātad runa nav par šo cilvēku attiecībām, jo vienkārši tās nevar ietekmēt, bet par juridisko pusi. Atrunas — sabiedrība tam nav gatava — gribas apšaubīt. Jā, 2019. gadā veiktās aptaujas dati liecina, ka viendzimuma laulības atbalsta vien 20% Latvijas iedzīvotāju (mēs esam viena no visneiecietīgākajām valstīm). Automātiski tiek uzskatīts, ka absolūtais vairākums ir pret, manuprāt, tas tā nav. Lielai daļai no šiem 80% aptaujāto vienkārši ir vienalga. Taču — kad iedzīvotāju noskaņojums vai uzskati ir bijuši Saeimas lēmumu pamatā? Kad masveidā bļauj pret īpašuma nodokli vienīgajam mājoklim, neatbalsta teritoriālo reformu, vai sabiedrību kāds dzird? Vai tas ietekmē politiķu lēmumus? Nē. Tādēļ nevajag apelēt pie vairākuma kārts, kad kāršu kavas vietā tiek spēlēts vien ar dūžiem — lemj tikai deputāti, vadoties no personīgajiem uzskatiem.
Tiem, kas aizstāv laulības slēgšanas svētos un šķīstos principus, gribu atgādināt, ka laulības svētā nozīme ir iedragāta jau sen. Laulība ir formalitāte, kas tiek slēgta izdevīguma dēļ. Fiktīvas laulības ar ārzemnieku var noslēgt, precēties ar vecāku partneri finansiālu iemeslu dēļ — arī. Bet sieviete, kas mīl sievieti Latvijā — nekādā gadījumā! Nevajag baidīties un aplami domāt, ka tagad ielās redzēsim rociņās sadevušos viendzimuma pārus. Sabiedrībā joprojām valda aizspriedumi, kas mainīsies vien pēc pāris paaudzēm.
Viendzimuma pāriem legālu atzīšanu piedāvā 47 valstis, no kurām 27 ietilpst Eiropas Savienības Padomē. Tas ir tikai laika jautājums, kad Latvijā ļaus reģistrēt viendzimuma attiecības. Progresivitāte dažādos jautājumos mūs apciemo ar kavēšanos. To, vai man būs izrādījusies taisnība, redzēsim. Iespējams, pēc gada, 10 vai 30.

Viedokļi/Komentāri