Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Auns sauc aitas krastmalā

Svētdien sociālajā tīklā “Facebook” “izlēca” patriotiskās noskaņās radīts plakāts ar aicinājumu — ļaudis, sabrauciet, sanāciet no malu malām! Aicinājuma mērķis ir sasaukt šosestdien Rīgā, 11. novembra krastmalā, tos, kuri piekrīt pasākuma organizatora idejai par visu ar Covid-19 pandēmiju saistīto ierobežojumu atcelšanu, kā arī ir pret vakcināciju, kura, viņaprāt, tikšot veikta piespiedu kārtā. Nesaprotams konteksts, bet noteikti daudzus uzrunājošs ir pievienotais sauklis: “Ļaunuma vara kapitulē tautas garaspēka priekšā!”

Šī murgojuma autors ir bēdīgi slavenais interneta kretīns Jānis Pļaviņš. Viņam pieder arī  pasakas par “Memory Water” jeb strukturēto ūdeni, kuru nez kāpēc vajag savirpuļot, jo “šāda apstrāde fiziski iznīcina vāji organizētas kaitīgās baktērijas un izdzēš nelabvēlīgās ūdens frekvences”. Trakākais ir tas, ka šāds bezkaunīgs, lētticīgiem cilvēkiem acīs smejošs ķēms pamanījies no valsts saņemt prāvu naudu — 133 tūkstošus eiro — it kā uzņēmuma attīstībai, uzņēmuma, kurš nodarbojas ar jau pieminēto ūdens virpināšanu. Nesodāmības sajūta puisim pavērusi jaunus apvāršņus, un viņš ķēries pie kārtējās bezatbildīgās afēras — tautas kopā saukšanu un rīdīšanu pret valdību. Bīstamākais ir fakts, ka sociālajā tīklā viņam ir milzīgs sekotāju pulks — 5 tūkstoši draugu, kuri lasa viņa murgojumus, iedvesmojas un dalās ar tiem. Jānis tik ļoti aizrāvies ar savām fantāzijām, ka sevi sauc pat par pasaules mainītāju. Kā uz aicinājumu reaģē viņa sekotāji? Kopumā noskaņojumu var raksturot ar  rindām: “Prieks, ka tomēr ir cilvēki, kuri ir gatavi rīkoties, nevis tikai pukstēt un vaidēt. Ticu, ka kaut kas mainīsies uz labu.” Lai gan netrūkst arī pretēji domājošo, kuri saka: “Sastumt visus šos idiņus Daugavā, lai straume nes prom no LV!”

Aitu pulki, kuri seko galvenajam aunam, ir viens no iemesliem, kādēļ joprojām pieaug ar Covid-19 saslimušo skaits. Viņi uzskata, ka šīs slimības nav un visi saslimušie, mirušie ir izdomājums. Zinu cilvēkus, kuri bija saslimuši ar Covid-19. Par laimi, daži no viņiem vieglā formā, simptomi beidzās diezgan ātri, jo atgriezās garšas un smaržas sajūta, normalizējās ķermeņa temperatūra, pamazām izzuda nespēks. Nonākt otrā pusē jeb saslimt nozīmē arī uz si­tuāciju valstī paskatīties no cita skata punkta —
ne vairs kā apspiestais nabadziņš, kurš tagad brīvdienās vairs nevar nopirkt sērkociņus. Tā vietā viņi domā — kaut mēs ātrāk tiktu vaļā no tās “zarazas”! Tāpēc mani jo īpaši kaitina, pat sanikno tādi jāņi pļaviņi. Nesaprotu, kādēļ iestādes, atbildīgās par valsts drošību, piever acis klajiem aicinājumiem uz valsts destrukciju?!

Viedokļi/Komentāri