Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāsamierinās ar covidiotiem 1

Valstī tiek noteikti arvien stingrāki ierobežojumi un drošības pasākumi, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību un pasargātu cilvēku no inficēšanās. Bet, kā saka, papīrs pacieš visu. Viena lieta ir noteikt ierobežojumus, pavisam cita — kā mēs tos ikdienā ievērojam. Un realitāte diemžēl rāda ko pavisam citu. Joprojām veikalā daudzi neievēro noteikto divu metru distanci, bet ar savu groziņu pie kases lien virsū priekšāstāvošajam. Atrodas vīrs, kurš, ieradies no ārzemēm, jau nākamajā dienā dodas apciemot sievu slimnīcā. Neraugoties uz noteikto karantīnu un apmeklējumu aizliegumu, tiek pieļauts, ka vīrs sievai slimnīcas palātā ienes atvestās mantas. Divas kundzes, viena otrai pretī pārliekušās pāri bulciņu stendam, galvas kopā sabāzušas, apspriež jaunumus. Kas šajā brīdī nonāk uz bulciņām, Dievs vien zina!
Par to, ka netrūkst cilvēku, kuri neievēro noteiktos drošības pasākumus un pašizolāciju, liecina daudzie zvani policijai. Policija līdz šim veikusi vismaz 500 pārbaužu par ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu. Lielākā daļa pārkāpumu bijuši saistīti ar pulcēšanās ierobežojumu un pašizolācijas prasību neievērošanu.
Atbalstu Lietuvas lēmumu — visus, kuri ierodas valstī no ārvalstīm, taisnā ceļā nogādāt uz pašvaldības sagādātām mītnēm 14 dienu karantīnai. Taču diez vai Latvijā to varētu īstenot. Mēs joprojām turpinām ar kuģiem un lidmašīnām ievest re­patriantus, un viņi no ostas un lidostas brīvi dodas, kur acis rāda. Pamēģiniet viņus nolikt piespiedu izolācijā! Tūlīt būs brēkšana par brīvības ierobežošanu un cilvēktiesībām. Bet kur ir manas cilvēktiesības nesaslimt?
Aizkraukles policijas iecirkņa priekšnieks pagājušajā nedēļā civilās aizsardzības komisijas sēdē sacīja — ja visi cilvēki ievēros valstī noteiktos drošības pasākumus, ierobežojumus un higiēnu, vīruss nevarēs izplatīties nekontrolēti. Viņam pilnībā piekrītu, taču ir šie divi
vārdi — ja visi! Īpaši svarīgi tas ir tagad, kad Slimību profilakses un kontroles centrs atzi­nis — saslimuši ne tikai no ārzemēm atbraukušie, slimība jau sāk izplatīties arī uz vietas. Tāpēc turpmākā situācijas attīstība atkarīga ne tikai no pieņemtajiem lēmumiem, bet arī katra cilvēka rīcības ikdienā — galvenais ir sociāli distancēties, jo cilvēki var inficēties arī sabiedriskajā transportā un veikalos, citās publiskās vietās.
Šajā sakarā radies pavisam interesants vārdu salikums — covidiots. Tā sarunvalodā sākuši apzīmēt cilvēkus, kuri tīšuprāt ignorē drošības pasākumus, izplata viltus ziņas un panikā tukšo veikalu plauktus.

Komentāri 1

zhannadarka

Bet, kā saka, papīrs pacieš visu.
Kas šajā brīdī nonāk uz bulciņām, Dievs vien zina!
Bet kur ir manas cilvēktiesības nesaslimt?
Interesants gan tas jaunvārds "covidiots"!

pirms 3 dienām, 2020.03.27 13:43

Viedokļi/Komentāri