Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko dod atgādinājums “draugi, nav labi”?

Grūtos brīžos ir vajadzīgs uzmundrinājums un apkārtējo atbalsts. Tas palīdz saņemties, pārvarēt grūtības un atgūt zaudētās cerības. Tieši tas mums visiem šobrīd tik ļoti vajadzīgs un tik ļoti pietrūkst. Brīdī, kad sabiedrība ir nogurusi no stresa, bailēm, naids, sazvērestības teorijas un vainīgo meklēšana sarīdījusi cilvēkus vienu pret otru, mums ļoti nepieciešams tieši valdības atbalsts, uzmundrinājums, notiekošā pamatots un argumentēts skaidrojums.

Vienīgā politiķe, kas līdz šim spējusi sakarīgi uzrunāt tautu, iedvesmot, mierināt un saliedēt cilvēkus, bijusi mūsu prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Pārējie politiķi diemžēl vairāk izcēlušies vai nu ar demagoģiju, vai izcilām frāzēm, kuras tūlīt pat nokļuvušas tautas valodās un pārvērtušās par folkloru.

“Šis laiks ir grūts mums visiem, tāpēc es izprotu katra cilvēka satraukumu, pārdzīvojumus un nedrošību par nākotni. Nenoliedzot ikkatra cilvēka tiesības uz domas un vārda brīvību, atcerēsimies — esot blakus savam līdzcilvēkam, mēs vēlam otram labu veselību un rūpējamies, lai arī viņa dzīvība netiktu apdraudēta. Būsim cilvēcīgi, saprātīgi un izturēsim šo pandēmijas pārbaudījumu atbildīgi! Visi kopā,” šādu pašreizējā Valsts prezidenta Egila Levita vēlējumu tautai mums atsūtījuši viņa komunikācijas speciālisti. Taču pēc spārnotās frāzes “tiem, kas jau miruši, šogad Ziemassvētku nebūs” sūtījums skan kā taisnošanās, labojot iepriekš pieļauto kļūdu.
Aizver muti, vispirms laikam jāierauj, sen neesat sisti, nothing special — šie ir izteikumi, ar ko mums palikuši prātā mūsu valsts vadītāji un politiķi, nevis ar spēcīgām un iedvesmojošām runām.

Raivis Dzintars, komentējot prezidenta teikto, atzīst, ka neveiklais izteiciens televīzijā prezidenta tēlam, protams, par labu nav nācis, taču lai labāk augstākās amatpersonas simts reizes neveikli izteiktos, galvenais, lai vēstījumi skaidri paustu būtiskāko. Un viņam ir taisnība, jo šodien, kad Covid noliedzēji un ierobežojumu pretinieki ir tik daiļrunīgi un spēj pārliecināt tos, kuri šaubās, kuriem nav savas stingras pārliecības un nostājas, valsts augstākajām amatpersonām jābūt vēl pārliecinošākām. Taču — ko mēs sagaidām? Vai šodien vajag atgādinājumu “draugi, nav labi” (liekot pieturzīmes, var veidot sev vēlamo teiciena formātu)?

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks pirmdienas rītā televīzijā atzina, ka šī nedēļa būtu jāvelta komunikācijas kampaņai, skaidrojot cilvēkiem valstī notiekošo — pamatoti un skaidri, bez pārpratumiem un labojumiem, lai cilvēku prātus pēc iespējas mazāk saindētu nepatiesības un puspatiesības, kas spieto mums apkārt, īpaši sociālajos tīklos. Lai jau nu izdodas!

Viedokļi/Komentāri