Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labs ar labu sasatika

Nedēļu pēc Lieldienām kristieši svin Balto svētdienu. Tas ir kā atskats uz galveno Lieldienu notikumu, kad izskristalizējas gan labais, gan sliktais. Paralēles var vilkt arī ar situāciju, ko pašreiz piedzīvo visa pasaule. Tikai baltās svētdienas gan vēl nav. Nekas nav beidzies.  Taču katra cilvēka, katras organizācijas, biedrības, partijas, pašvaldības rīcība ir kā katalizators, kurš rāda, cik spējīgi vai nespējīgi esam krīzes situācijā. Lai kāda būtu to rīcība, jāpatur prātā, ka galvenajai rīcībai jābūt tendētai uz cilvēku, uz palīdzību viņam, jo ne visi ir vienādā situācijā.  Un te nav jāšķiro, vai tas notiek lielā pilsētā un vai tas ir augsts ierēdnis.
Nesen zvanīja kāda Kokneses novada iedzīvotāja, kura bija sašutusi par kādā televīzijas diskusijā teikto, ka strādā tikai valdība, bet pašvaldības guļ uz lauriem. “Lai viņi atbrauc uz Koknesi un apskatās, kā te cilvēki strādā, kā tiek risināti jautājumi sociālajā jomā, kā cilvēki palīdz viens otram!” teica mūsu lasītāja. Savukārt kāda cita koknesiete stāstīja, ka radiniece zvanījusi no Tērvetes un priecīgi teikusi: “Cik labi, ka jūsu priekšnieks “Facebook” ielika par pusdienu naudām bērniem, mums arī tāpat būs!”
Tā kā nevienam nav pieredzes šādā ārkārtas situācijā, tad noskatīties vienai pašvaldībai no otras nav nekāds grēks. Labais pievelk labo.
Domāju, apsveicama ir arī  Vecumnieku novada domes un Zemgales Plānošanas reģiona Uzņēmējdarbības centra iniciatīva šajā visiem, jo īpaši uzņēmējiem, tik sarežģītajā laikā sniegt informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem un ražojumiem, aizpildot informāciju mājaslapā. Varbūt šī informācija kaut nedaudz varēs uzlabot uzņēmēju pašreizējo situāciju.
Katru dienu mainās situācija vīrusa dēļ.
Cepuri nost Aizkraukles medicīnas centram! Tur domā arī par citu pacientu ērtībām. Kāda aizkraukliete pastāstīja, ka koronavīrusa dēļ aprīļa sākumā viņai atteikta procedūra un pierakstu uz priekšu toreiz neveica, taču vakar viņai piezvanīts un paziņots, ka procedūru varēs veikt trešdien.  
Skaidrs, ka visvairāk cietīs mazie uzņēmēji. Diemžēl saņemtā palīdzība no valsts daudzos gadījumos neglābs situāciju. Daudzi cerēto palīdzību nesaņems. Kopš 14. marta bezdarbnieku skaits ir pieaudzis par 2432 personām, bet kopš 6. aprīļa — par 5298. Kopš ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas 29 darba devēji ir paziņojuši par kolektīvajām atlaišanām. Šie darba devēji ir informējuši kopumā par 4575 darbinieku plānoto atlaišanu. Kā viņiem palīdzēt?

Viedokļi/Komentāri