Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noliedzot, tas nebeidz pastāvēt

Kāda sieviete iesniedza sūdzību NEPLP padomei par nepiedienīgu, homoseksuāla rakstura reklāmu un bērnu seriālu “Uzticamais draugs Dūpijs” translēšanu televīzijā, jo tajā tiek propagandēta dzimumus graujoša pārģērbšanās.

Viena ir parfimērijas un kosmētikas mazumtirgotāja “Douglas” reklāma, kurā divas sievietes skūpstās. Sociālajos tīklos notiek aģitācija, kas aicina šos veikalus boikotēt. Plakāts aicina: “Neiepērcies veikalā, kurš cenšas ievazāt mūsu valstī svešu ideoloģiju. Mēs gribam, lai katram bērnam ir mamma un tētis. Mēs gribam, lai vienīgais atbalstāmais attiecību modelis ir sieviete un vīrietis. Mēs esam pret sabiedrības un mūsu bērnu degradāciju.” Man pietrūks spēka, pacietības un papīra, lai izteiktu visu, ko domāju. Sāksim ar elementāru jautājumu — vai tu esi strauss? Nē? Tad izvelc galvu un paraugies apkārt! Cik ilgi dzīvosim ar ziloni istabā un izliksimies, ka viņa tur nav? Noliedzot kaut ko, tas nebeidz pastāvēt. Homoseksuālisms nav slimība, tas nelīp. Noskatoties reklāmu, par lesbieti kļūt nevar. Tas ir cilvēcības jautājums. Padomāsim plašāk. Vai jūs apprecējāt partnera ģenitālijas? Nē! Jūs iemīlējāt personību, cilvēka humoru, ko stiprināja kopīgs dzīves skatījums. Naida kurināšana un bērnu iesaistīšana šajā jautājumā ir zema intelekta apliecinājums. Seksuālā orientācija neatbild par degradāciju, negarantē, ka tu būsi labs vai slikts vecāks savam bērnam.

Tu vari pārslēgt kanālu, izslēgt televīziju, bet tas nemainīs realitāti. Svarīgi izglītoties pašam un izglītot bērnus. Tāpat bērniem jāmāca, ka ir slimi bērniņi, citas ādas krāsas cilvēki. Un tas nav tādēļ, ka viņi tā izdomāja, bet tādi piedzima.


Par saturu, ko televīzijā skatās bērns, atbild vecāki. Ir ciešami raidījumi, ļoti glupas multenes un pavisam nejēdzīgas pārraides. Nepatīk — pārslēdz vai iedod bērnam grāmatu. Mani šis jautājums tik ļoti nesatrauc, jo dzīvojam interneta laikmetā. Atverot ziņu lapas, ielūkojoties sociālajos tīklos, var parādīties pliks Kivičs vannā, kārtējā viszinošā blogere, Neids ar savām aģitācijām. Nav iespējams izskaust sev nelabvēlīgu saturu, bet var izvēlēties to neskatīties.

Sieviete izvirzījusi piecas prasības, no kurām pēdējā ir: “Izvērtēt un informēt mani, kā šīs reklāmas un bērnu raidījumi ietekmē bērnu psihi.” To man būtu interesanti zināt. Es uzaugu ar Krievijas animācijas seriālu “ну, погоди!” (tulkojumā no krievu val. — “Pagaidi tikai!”). Smēķējošs vilks, kurš mēģina noķert un apēst zaķi. Tāpat kopā ar vecākiem skatījos humora raidījumu “Krivoje zerkalo”, un mani vienmēr smīdināja krievu vecmāmuļas Cvetočeks un Matrjona, kas, starp citu, ir vīrieši sieviešu drēbēs.

Draudzene reiz bija aizgājusi pie mācītāja, kurš viņai skaidroja, ka sievietei nēsāt bikses ir grēks. Bikses ir vīriešu apģērbs, velkot tās, tiek zaudēta sievišķība. Tāpat mūsdienās aktualizējies jautājums, vai zēniem ziemā vajadzētu vilkt zeķbikses. Daži eksperti to uztver kā dzimumu sapludināšanu. Tik daudz patiesību, nojukt var, ja nav savējās!

Viedokļi/Komentāri