Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēpums, kas nav noslēpums

Lai arī šķiet, ka visa ierastā ikdiena apstājusies vīrusa draudu dēļ, kaut kas tomēr notiek arī politikā. Atbildīgās iestādes strādā, un šajās dienās pielaide valsts noslēpumam anulēta ekonomikas ministram Ralfam Nemiro. Līdz ar to partija “KPV LV” virzīs jaunu ministra amata kandidātu, jo Nemiro nevar vairs turpināt darbu.
Tā kā Nemiro ir jauns spēlētājs politikā, Satversmes aizsardzības birojs viņam  speciālo atļauju darbam ar valsts noslēpumu izsniedza uz īsāku termiņu — diviem gadiem. Acīmredzot dienestam bija iemesli, kāpēc padziļinātāk pārbaudīt  ministru, lai izvērtētu viņa spējas glabāt valsts noslēpumu. Iespējams, pamats tam bija, ja, nesagaidot šos divus gadus, Satversmes aizsardzības birojs sāka jaunu pārbaudi par Nemiro. Kritizējamu izlēcienu viņa darbībā netrūka, un viens no tiem ir valstij stratēģiski nozīmīgā uzņēmuma “Latvenergo” pēkšņi atstādinātā padome, ieceļot tajā savus cilvēkus. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš bija nepatīkami pārsteigts par ekonomikas ministra un viņa partijas biedru vēlmi apiet valdību, Saeimā iesniedzot grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz atcelt elektrības obligātā iepirkuma komponentes (OIK) jeb atbalsta virskompensācijas. Tomēr Kariņš ir pārsteigts par šādu Satversmes aizsardzības biroja lēmumu.
Pats Ralfs Nemiro anulēto piekļuvi darbam ar valsts noslēpumu vērtē kā politisku izrēķināšanos, un viņa pārstāvētais politiskais spēks “KPV LV” neizslēdz iespēju pamest valdību. Arī viņš sašutis, kā notiek informācijas apmaiņa, jo vispirms par iespējamām problēmām ar pielaidi valsts noslēpumam uzzinājis no žurnālistiem, bet par Satversmes aizsardzības biroja lēmumu no premjera, kad vēl nebija dokumentāla apstiprinājuma. Tas arī viņam liek uzdot loģisku jautājumu — vai birojs spējīgs glabāt valsts noslēpumu, jo jautājums par pielaides piešķiršanu darbam ar valsts noslēpumu ir valsts noslēpums?
Šādi piemēri gan nav retums, jo ik pa laikam piedzīvojam situācijas, kad visi jau visu zina, lai arī oficiāla lēmuma nav bijis.
Partijai “KPV LV” esot apmēram pieci kandidāti, kuri būtu gatavi pārņemt Nemiro darbu, un bez ekonomikas ministra nepaliksim. Politiskā spēka pārstāvis Atis Zakatistovs atzina, ka, neraugoties uz nopietnākām problēmām, kāda šobrīd ir koronavīrusa izplatība, citas nebūšanas necentīsies “paslaucīt” zem tepiķa. Var jau domāt, ka nav piemērotākais laiks atsevišķu jautājumu risināšanai, bet dzīve jau neapstājas un arī vīrusa draudi kaut kad mazināsies. Neraugoties uz saspringto situāciju, darbs un valsts vadība jāturpina.

Viedokļi/Komentāri