Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Risinājums rasts — komentē Agita Grīnvalde-Iruka, laikraksts "Staburags"

Latvijas valdība tomēr ir atradusi līdzekļus abonētās preses piegādes kompensēšanai 2020. gadā, ko papildus jau paredzētajiem līdzekļiem pieprasīja “Latvijas pasts”. Līdzekļi rasti, izvērtējot uzņēmuma “Pasažieru vilciens” vilcienu iepirkuma grafiku un pārvirzot no 2020. gada uz 2021. gadu ieplānoto finansējumu depo celtniecībai un tehnoloģiju iegādei. Tas nozīmē, ka, rēķinot preses abonēšanas maksu, tā nebūs jāpalielina ne trīs un ne četras reizes. Un, tā kā Latvijas Preses izdevēju asociācija akceptējusi nozares līgumu ar pastu par drukātās preses abonēšanu un piegādi 2020. gadam, abonēšanas kampaņa varēs sākties, kā ierasts, bez starpgadījumiem, un abonenti saņems ierastos un jaunus preses izdevumus.
Arī “Staburags” jau gatavojas jaunajai abonēšanas kampaņai, rēķinot, cik tad izmaksās avīzi pasūtīt mēnesim, pusgadam vai gadam. No cenas kāpuma tomēr izvairīties neizdosies, jo neatkarīgi no valdības rastajiem līdzekļiem piegādes izmaksu kompensēšanai palielinās arī citi izdevumi. Taču pieaugums būs pavisam neliels, tikai daži centi par vienu numuru.
Tomēr nevar aizmirst, ka rastais risinājums par preses piegādes izmaksu kompensāciju ir īslaicīgs, šobrīd tas ir spēkā gadu. Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Butāns paziņojumā, ko izsūtījis visiem izdevējiem, norāda, ka Kultūras ministrijas, kuras pārziņā ir mediju politika, pienākums ir meklēt risinājumu šai situācijai, jo Satiksmes ministrija nav gatava turpmāk finansēt šādus tēriņus, kas ar katru gadu var tikai palielināties. Jāatgādina gan cienījamajam Butāna kungam, ka šie tēriņi nav izdevēju iegriba, tā ir “Latvijas pasta” noteikta maksa, un piegāžu kompensācijas mehānisms ir atrunāts Pasta likumā, nevis izdevēju pieprasīts, kā parlamentārais sekretārs to norāda savā paziņojumā. Tikpat svarīgi noteikti ir atcerēties, ka ne jau izdevēji saņem šo kompensāciju, bet gan valsts uzņēmums, kurš, starp citu, piegādes izmaksās iekļautos izdevumus glabā stingrā noslēpumā, neatklājot tos pat valdībai. Tomēr vienā jautājumā viņam var piekrist — kāpēc gan Latvijas nodokļu maksātājiem un valstij būtu jāatbalsta citu valstu svešvalodā izdotus izdevumus, kurus izplata Latvijā.

Viedokļi/Komentāri