Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sapnis un īstenība

Vakar manu uzmanību piesaistīja ziņa, ka Valsts policija nupat reģistrējusi gadījumus, kad nezināma persona, imitējot romantiskas attiecības, vairākām sievietēm Latvijā kopumā izkrāpusi 10 000 eiro. Stāsts visos gadījumos līdzīgs un banāls bez gala — sarakstoties sociālajos tīklos un vēlāk e-pastos, krāpnieki ārzemnieki iemanto sieviešu uzticību, sola drīzumā braukt ciemos un darīt visu, lai mīļotās sievietes Latvijā būtu laimīgas un justos mīlētas. Taču vienmēr gadās kāda problēma — topošajam “līgavainim” steidzami nepieciešama nauda. Bieži vien nauda lūgta, lai atrisinātu biznesa problēmas, veiktu operāciju, atbrauktu uz Latviju. Parasti gan šādas sarakstes beidzas bēdīgi — tiklīdz krāpnieks saņem prasīto naudas summu, jebkāda komunikācija ar cietušo tiek pārtraukta.

Nodomāju — vai tiešām Latvijā mūsdienās vēl atrodas kādas vientieses, kuras uzķeras uz kaut ko tādu? Laikmetā, kad regulāri visos informatīvajos kanālos tiek stāstīts par dažādiem krāpšanas veidiem! Vai tiešām mūsu Latvijas sievietes ir tik izmisuši vientuļas, ka alkās pēc uzmanības apliecinājumiem ir gatavas atdot savu naudu nezin kam un nezin kur? Vai tiešām Latvijā beigušies visi foršie vīrieši un princis baltā zirgā ar interneta starpniecību jāmeklē ārzemēs?

Ko lai saka — laikam ir gan. Statistika un attieksme — divi iemesli, kas veicina šādas situācijas. Statistika liecina, ka Latvijā vidēji uz katriem 100 vīriešiem ir 118 sievietes. Ja vecumā līdz 36 gadiem vīriešu vēl ir vairāk nekā sieviešu, tad, vecumam pieaugot, līkne mainās un vīriešu skaits krietni sarūk. Kāda paziņa, ar kuru pārrunāju šo situāciju, sacīja — ko tu gribi, paskaties apkārt! Mūsu vīrieši par sevi rūpējas daudz mazāk nekā ārzemnieki, neprot izteikt komplimentus un aplidot sievietes. Kura dāma gan nevēlas sev blakus skaistu, koptu, gādīgu kungu? Tāpēc mūsu dāmas arī lūkojas ārzemnieku virzienā. Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts šogad veicis pētījumu, kas atklāj bēdīgu ainu cilvēku emocionālajā jomā — 60% iedzīvotāju pēdējā gada laikā jutušies vientuļi,  katrs trešais aptaujātais atzinis, ka viņš vientuļš jūtas ikdienā. Cilvēki vairs neprot komunicēt klātienē vai arī viņiem trūkst, ar ko parunāties, tāpēc domubiedri tiek meklēti sociālajos tīklos, iepazīšanās portālos. Viena mūsu kolēģe eksperimenta nolūkos ilgstoši sarakstījās ar kādu ārzemnieku, kurš viņu apbēra ar romantiskām vēstulēm. Nav nekāds brīnums, ka vientuļas sievietes šādi ātri vien tiek nozombētas — viņa secināja. Arī viņas interneta draugs — apburošais ārsts no ASV, kurš darba dēļ uzturas Afganistānā — solījies braukt uz Latviju, lai tikai atsūtot naudu.

Viedokļi/Komentāri