Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistums aizstāj negācijas

Aizvadīta Pirmā advente, un sākusies lielā laika atskaite līdz Ziemassvētkiem. Kam un cik daudz ticam, vairs nav nozīmes, jo svētkiem gatavojas ikviens. Kaut sirdī un domās. Gluži kā starta šāvienu gaidījušas pašvaldības, un cilvēki steidz izdaiļot ielas un namus. Tik ļoti vietā un laikā, jo tumšais laiks un ārkārtas situācija radījusi nospiedošu izjūtu. Tagad kā cerību stariņus katrā apdzīvotā vietā skats meklē un uztver izgaismotos objektus, un kļūst priecīgāk. Līdzīgas izjūtas ir cilvēkiem visā pasaulē, kas tik īsā laikā kļuvusi citādāka.
Šogad adventes sākums noteikti ir citādāks, nekā ierasts, kad ierobežojumu dēļ varam vai esam spiesti vairāk būt mājās. Tam ir sava pozitīvā puse, jo liek paraudzīties, kas notiek tuvākajā apkārtnē, rodot vēlmi to sakārtot un uzspodrināt, rast ko jaunu. Interesanti, ka, nonākot ierobežotā situācijā, rodas tik daudz inovatīvu ideju. Pateicoties sociālajiem tīkliem un saziņas līdzekļiem, redzu, cik daudzi apkārt rosās un kaut ko rada. Mazumā gājuši nīgrie komentāri par ārkārtas situāciju, un to vietu ieņēmuši adventes vainagi, kas savā krāšņumā un izdomas bagātībā pārspēj cits citu. Kamēr domas un rokas aizņemtas ar ko citu, nav laika negācijām. Gluži kā teicienā — kad ir darbs, nav nedarbs.

Aktīvi top ne tikai vainagi, bet arī dažādi dekori un citas interesantas lietas, kas noderēs svētku dāvanām. Šogad kā nekad agrāk svarīgi ir atbalstīt vienam otru, nepasūtot svētku dāvanas no Ķīnas vai pērkot lielveikalos, bet izvēlēties Latvijas amatnieku darinājumus. Viņiem šis īpaši smags gads, jo pārdošanas iespējas samazinātas. Lielākoties nebūs skaisto un bagātīgo pirmssvētku tirdziņu, bet uzņēmēji arī daudz mācījušies šajā laikā un pārskata preču piegādes iespējas. Grūtā brīdī pastiepjot viens otram roku, ieguvēji būsim visi. Nesen kāds paziņa atzina, ka iepriekš pat nezinājis, cik daudz kolosālu lietu top Latvijā. Turklāt ne jau tikai lielos uzņēmumos, bet mazās darbnīcās. Prieks, ka jauni cilvēki grib darīt paši, īstenojot savus sapņus un ieceres. Ne visiem nākotnē tas, iespējams, attīstīsies par biznesu, bet būs izmantota iespēja.

Neviens precīzi nevar pateikt, kā šogad svinēsim gada nogales svētkus,  visticamāk, ka ierobežoti klusi. Tajā visā katrs meklēs, un ticu, ka atradīs savu prieku. Lai kopā izdodas!

Viedokļi/Komentāri