Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tas vienkārši nav iespējams!

Ministru kabinets, Veselības, Kultūras un Ekonomikas ministrija mums regulāri sūta jaunākos lēmumus, kas pieņemti saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību, epidemioloģisko situāciju valstī un kārtējiem pieņemtajiem vai mīkstinātajiem drošības pasākumiem. Pagājušajā nedēļā saņēmām ziņu par to, ka no 1. augusta kultūrtelpās — bibliotēkās, muzejos, izstāžu zālēs, kultūras centros, kinoteātros un kultūrvietu ārtelpās, kā arī brīvdabas estrādēs, vietās, kur ir numurētas sēdvietas — tie, kas ir no vienas mājsaimniecības, kopā var sēdēt pa četri, pārējie — pa divi. Starp sēdvietu grupām jāievēro 1 metra distance. Savukārt pārējās situācijās jāturpina ievērot savstarpēju 2 metru distanci.

Mūsu pienākumus ir cilvēkus par to informēt, taču, redzot notiekošo dzīvē, rodas jautājums — vai tam ir jēga, un vai kāds to sadzirdēs? Saprotu, ka valdībai ir jāseko līdzi notiekošajam un jāreaģē, jāpieņem lēmumi un tie aizņemtie miljardi jāatstrādā, jo vīruss nekur nav pazudis un katru dienu tiek konstatēti jauni saslimšanas gadījumi.

Tieši tā — vīruss nekur nav pazudis, taču par kādu distancēšanos varam runāt! Aizvadītās nedēļas nogalē tuvākajā apkārtnē notika vairāki vērienīgi brīvdabas pasākumi, piemēram, Viesītes pilsētas svētki, pasākums “Superīgākā vasaras diena” “Avārijas brigādes” parkā un citi. Kāds pasākuma apmeklētājs teica — tur bija vairāki tūkstoši, kurš gan viņus skaitīja un kur tie divi metri? Tāpat, cieši viens pie otra sasēdušies, viesītieši klausījās “Zelta mikrofona” koncertu.

Lai Daugavpils sociālajā dienestā nodrošinātu sociālās distancēšanās noteikumus, šonedēļ palīgā saukta pašvaldības policija. Un kur tad ir policija šajos lielajos  pasākumos? Un, ja atklāsies, ka kāds no apmeklētājiem bijis slims? Karantīnā sēdēs viss tūkstotis? Latvijas galvenais infektologs Uga Dumpis jau maijā brīdināja — mīkstinot ierobežojumus, distancēšanās nosacījumi ir vēl svarīgāki nekā ārkārtas situācijas laikā. Taču jo vairāk laika paiet, jo mazāk cilvēki tos ievēro.

Šīs nedēļas nogalē Aizkrauklē būs pilsētas svētki, un tos noteikti apmeklēs arī mana ģimene, un saprotu — lai kā vēlētos ievērot šo distanci, tas vienkārši nav iespējams.

Sēdi mājās, ja baidies — kāds teiks. No vienas puses, ir ierobežojumi, un mēs to zinām, bet, no otras puses, gribas jau tos svētkus, koncertu, izrādes. Kādā pasākumā tepat mūsu pusē man organizatori sacīja — fotogrāfē tā, lai nevar redzēt, ka netiek ievērota distance. Nu kāda tam jēga? Manā skatījumā tā ir tāda divkosīga morāle vai galīgi šķērsa politika.

Viedokļi/Komentāri