Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai pietiks spēka izturēt?

Ņemot vērā to, ka epidemioloģiskā situācija vīrusa Covid-19 dēļ stabilizējusies, šonedēļ valdība lēma par vairāku ierobežojumu mīkstinājumu un atcelšanu. Autobusā un vilcienā vairs nebūs jālieto deguna un mutes aizsegs, lai gan pēdējā laikā tos tāpat lietoja vien retais. Publiskos pasākumos varēs pulcēties arvien vairāk cilvēku, kafejnīcās atcelti ierobežojumi, cik cilvēku var sēdēt pie viena galdiņa un katram apmeklētājam nu atvēlēti ne vairs četri, bet tikai trīs kvadrātmetri. Lai gan domāju, ka savos prātos cilvēki visus ierobežojumus atcēla jau 9. jūnijā, kad valdība paziņoja par ārkārtas situācijas beigšanos valstī.

Tomēr tajā pašā laikā lasu ziņas, ka pasaulē saslimšana ar šo vīrusu atkal pieaug, Amerikā diennakts laikā saslimšana konstatēta pat 50 tūkstošiem cilvēku, un Ķīnā konstatēts vēl viens jauns vīruss. Mēs esam bijuši diezgan apzinīgi un savā valstī ar vīrusu tikuši galā, taču robežas ir vaļā, cilvēki pārvietojas, un speciālisti norāda, ka vislielākais risks ir vīrusu atkal “importēt”. Nevar izslēgt arī otro vīrusa vilni rudenī.

Gribas jautāt, cik ilgi vēl mūs biedēs ar šo vīrusu, kura apkarošanā un radītās krīzes seku likvidēšanā Latvijā tērēts miljoniem eiro, no kuriem visvairāk krīzē skartie saņēma vien mazumiņu vai nesaņēma neko?! Bet tas jau ir cits stāsts.

Protams, viss nezināmais mūs biedē, un cīnīties ar to tāpēc ir jo sarežģītāk. Bet vai tiešām katru reizi, kad uzliesmos kāds vīruss, slēgsim skolas, ambulances, kultūras namus, atcelsim autobusus un apturēsim visu ekonomiku? Statistika tiešām liecina, ka no citām slimībām gan Latvijā, gan pasaulē mirst daudz vairāk cilvēku. Šogad jau vismaz 59 cilvēki noslīkuši, ir daudz bojāgājušo avārijās, cilvēki mirst no vēža, no tās pašas gripas, kas uzliesmo katru gadu. Tik daudz būtisku lietu, kurām arī akūti nepieciešams finansējums, vīrusa dēļ palikušas ēnā, un varbūt cilvēki aizgājuši mūžībā tieši šī iemesla dēļ.

Skaidrs, ka piesardzība jāievēro, higiēnas prasības un sanitārās normas neviens nav atcēlis, taču pasaulē ir tik daudz bīstamu un līdz galam neizpētītu slimību un vīrusu, ka mums nepietiks spēka baidīties no visām un katru reizi ieslēgties četrās sienās.

Viedokļi/Komentāri