Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai vīruss jau uzvarēts?

Mani tiešām bažīgu dara pēkšņie valdības paziņojumi par “grožu atlaišanu” saistībā ar ārkārtas situāciju. Šodien e-pastā saņemtajā vēstulē no Kultūras ministrijas teikts: valdība pēc ministrijas ierosinājuma lēma no 1. jūnija atļaut atsākt organizētu amatiermākslas kolektīvu (tālāk ir pilnīgi visu nozaru — dziedātāju, dejotāju, muzikantu — uzskaitījums) darbību un mēģinājumus iekštelpās un ārtelpās. Tiesa, ar piebildi — strikti ievērojot ar kultūras ministra rīkojumu izdotā sanitārā protokola prasības.

No nākamā mēneša sākuma atļauts arī ierastajā kārtībā vadīt eksāmenus 9. un 12. klasei.

Jau tagad mazo uzņēmumu īpašnieki saka,  cilvēki aizmirsuši par Covid, un kopš pagājušās nedēļas kafejnīcas ir pilnas. Lai tiktu, piemēram, pie friziera, jāgaida teju nedēļa. Tas viss liek domāt, ka Jāņu brīvdienu, kas nebūt vairs nav aiz kalniem, svinēšana Latvijā būs un varbūt vērienīgāka nekā citus gadus, jo visi taču būs tik ļoti nocietušies pēc tuvības.

Pasaules vēstures pieredze gan rāda, katrai pandēmijai ir atvilnis, kas mūsu gadījumā sācies tagad, bet pēc tā seko vēl lielāks saslimušo un nāves gadījumu skaits. Vai mūsu valdību iedvesmojis ārzemju presē izslavētais Latvijas veiksmes stāsts Covid sakarā? Varbūt mēs kaut ko līdz galam nezinām, un visaptverošie ierobežojumi bija tikai drošības pēc, jo nekāda nopietna apdraudējuma nebija?

Skatos uz Zviedrijas piemēru, kur valdība cilvēkiem uzticējās un necentās piemērot nekādus ierobežojumus. Tagad, kad citās pasaules valstīs vīrusa uzbrukumi uz laiku atslābuši, Zviedrijā tie pieņemas spēkā. Šonedēļ mediji raksta, ka Zviedrijā reģistrēts Eiropā lielākais Covid upuru skaits uz miljonu iedzīvotāju. Tas liek domāt, ka Latvijas izvēle palikt mājās, distancēties, varbūt pat pārspīlēt ar bailēm no vīrusa, ir atmaksājusies.

Tepat kaimiņos Krievijā otrdien no vīrusa miruši 135 cilvēki, un tas esot lielākais skaits vienas diennakts laikā. Tas tikai rāda, ka vīruss ir tepat. Nav aizgājis uz neatgriešanos, nav uzvarēts. Vakar biju būvmateriālu veikalā, un tur skaļruņos nemitīgi atgādināja par drošības pasākumu ievērošanu — distancēšanos, nedrūzmēšanos, un cilvēki arī centās teikto ievērot. Turpretī, ja valdība saka, ka nu iestājusies teju brīvība, ar to pietiek, lai aizmirstu par jebkādu piesardzību. Ja notiks ļaunākais, negribētu būt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa un viņa komandas vietā.

Viedokļi/Komentāri