Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viegli gaistošas sazvērestības teorijas

Kad vieni dejoja “Jerusalema”, citi to ienīda un angliskās dziesmas teksta vietā lēca pie “Kur tu teci, gailīti?”. Tas pats ar “kovid” masku nēsāšanu. Vieni izprot situācijas nopietnību un kopīgiem spēkiem cenšas Latviju Covid kartē atgriezt atpakaļ kā baltu nevainības salu citu valstu vidū, kurās kroņvīruss plosās uz vella paraušanu. Tie otri ieņirdz par pirmajiem, uzspļauj Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, veselības ministres Ilzes Viņķeles un citu valsti vadošu personu aicinājumiem, rīkojumiem lietot sejas maskas. Opozicionāri apgalvo: vīrusa nav, maskas kaitīgas veselībai, valdība šādā veidā izmanto ES piešķirtos līdzekļus, kā arī turpina radīt vēl citas sazvērestības teorijas. Skumji, ka pat vadošos amatos esoši cilvēki, tajā skaitā Aizkraukles reģionā, kuri ir sava veida paraugs, no kā mācīties, arī cēli stājušies šo teoriju aizstāvju rindās un sociālajos tīklos sēj melu sēklas. Manuprāt, šīs un citas teorijas ir tik viegli apgāžamas, gluži kā sivēna salmu māja no vilka pūtiena. Vīrusa nav? Tad kāpēc valstis zaudē miljardus, bankrotē līdz šim stabili uzņēmumi, galu galā Japāna spiesta uz nezināmu laiku atcelt vasaras olimpiskās spēles? Vai tiešām visi šie cilvēki, kuri lēma apstādināt, atlikt, atlaist, likvidēt, ir idioti, kas pakļaujas kaut kādai masu nozombēšanai ar pasakām par vīrusu?

Ar ko mums katram saistās vārds “ķirurgs”? Ar skalpeli un masku. Smagais ķirurga darbs prasa koncentrēšanos, tātad pastiprinātu smadzeņu darbību, kas savukārt saistīta ar bagātīgu skābekļa patēriņu. Nereti operācijas ilgst stundām, un visu šo laiku ķirurgi pavada sejas maskās. Iepriekš nav dzirdēts, ka šīs profesijas pārstāvji skaļi protestētu pret tādu darba aksesuāra lietošanu, ka viņu veselība tāpēc strauji pasliktinātos.

Ko es personīgi varu pārmest Ministru prezidentam un pārējiem lēmējiem? Kāpēc lēmums par masku lietošanu sabiedriskajās vietās un pulcēšanās ierobežojumi pieņemti tik novēloti? Aizbildināšanās saistīta ar nevēlēšanos kārtējo reizi negatīvi ietekmēt ekonomiku, ļaut vismaz mazāko klašu skolēniem, kuriem ar to attālināto mācīšanos grūtāk, skolu apmeklēt klātienē. Tomēr, manuprāt, lēmumu vajadzēja pieņemt pirmajā nedēļā, kad atklātie saslimšanas gadījumi diennaktī pārsniedza 30. Mums būtu bijis vairāk laika pierast pie maskām. Galu galā iegādāties tās.

Par maskām runājot. Šodien parēķināju, ka kopš “kovida” laika sākuma to cena mazumtirdzniecībā pieaugusi vairāk nekā 13 reizes. Gada sākumā internetā tās varēja nopirkt par 4 centiem. Vakar aptiekā par lētāko samaksāju 50 centu.

Viedokļi/Komentāri