Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilinošās lamatas

Līdz ar attālināto strādāšanu un mājsēdi cilvēkiem ir vairāk brīvu brīžu, ko var izmantot, pavadot laiku internetā. Taču tā dzīles slēpj ne tikai  izziņas bagātus materiālus, bet arī  lamatas, kas ir gana vilinošas — bagātību un laimi sološas.   Piemēram, manā “Facebook” kontā rindiņā uz draudzības apstipināšanu ir “sastājušies” vairāk nekā 10 daiļi vīrieši no Amerikas, Anglijas, Vācijas,  Beļģijas. Bez sarakstes sākšanas es apmēram nojaušu, ka daļa no viņiem būs ārsti, kuri atrodas mūsu planētas karstākajos punktos. Viņi manī  būs tik traki samīlējušies, ka viņu  būtne pēc manis tik ļoti alks, ka savu dzīvi bez manis vairs nespēs iedomāties.  Simpātiskie skaistuļi, kuri ir arī gana bagāti, pēc iespējas ātrāk gribēs nokļūt pie manis. Taču visi viņi būs nelaimes putni, proti, viņu bagātība būs iesaldēta, un tikai mana nauda spēs paātrināt mūsu tikšanos. Protams, viņi man to atdos, kad būs tikuši klāt savējai, un mēs būsim laimīgi satikušies. Taču fināls ir vienāds — neredzēšu vaigā ne savu daiļo precinieku, ne naudu. Ak, jā, dažai gan būs palaimējies dzirdēt potenciālā precinieka balsi tālrunī. Lai gan par daudziem  līdzīgiem  stāstiem lasāms masu saziņas līdzekļos, taču daļa paliek plašāk nepubliskota,  jo negribas jau atklāt, ka esi noticējusi skaistai pasakai un pamatīgi apdedzinājusies  jeb, vienvārdsakot, bijusi aita.  Taču no mutes mutē ir dzirdēti arī gadījumi par mūsu novada iedzīvotājām, kuras  pat vairākkārt ņēmušas kredītus, lai sagaidītu ciemos kvēlo mīlnieku, kurš tik ātri steidzis pie mīļotās, ka iekļuvis avārijā un tāpēc ārstēšanai  vajadzējis vēl  sūtīt pabalstu. Un tā līdz mūža beigām par savu naudu var gaidīt internetā iepazīto princi. Neizslēdzu iespēju, ka līdzīgās lamatās iekrīt arī  pietiekami daudz vīriešu, tikai viņi  savu aušību pārāk nereklamē. 

Bez mīlas pinekļiem var sapīties arī citas lamatās. Kā informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte, vēloties atgūt pirms pāris gadiem ieguldītos un zaudētos 250 eiro, sieviete Latgalē iekritusi krāpnieku lamatās un zaudējusi gandrīz 8000 eiro.  Sieviete vasarā bija saņēmusi  vairākus zvanus no nepazīstamām personām, kuras apgalvoja, ka spēj palīdzēt atgūt  zaudēto naudu. Iemantojot sievietes uzticību, personas ieguva viņiem nepieciešamos datus, lai no bankas konta izkrāptu 7874 eiro un uz sievietes vārda noformētu finanšu aizdevumu 1430 eiro apmērā. Internetā var iekrist, arī no malas skatoties, pavisam nevainīgās lamatās — uzņēmuma “Latvijas Loto”  loterijās. Valsts organizētajās izlozēs, cerot uz lielo zivi, aizvadītos piecos gados iedzīvotāji iztērējuši vairāk nekā 200 miljonu eiro. 

Viedokļi/Komentāri