Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vīruss — viens, jautājumu — daudz

Pēdējā laikā saistībā ar Covid bieži tiek minēts vārdiņš “rekords”, vien priekšā tam ir rakstīts “anti”. Ja agrāk bija daudz ziņu pa Ķīnu, tad tagad tā principā nogājusi no masu mediju “skatuves”. Toties  katru dienu ir ziņas par mums un Lietuvu, arī par Igauniju. Acīmredzot Lietuvas skaitļus mums paziņo tāpēc, lai mazliet nomierinātos — kaimiņos ir vēl trakāk. Salīdzināšana ar kaimiņiem mums vienmēr patikusi. Taču vienu lietu gan nekādi nevaru saprast — kāpēc Lietuvā katru dienu ir gandrīz divas reizes vairāk izmeklējumu nekā Latvijā? Saprotu, ka tā ir naudas lieta, bet vai patiešām nevar atvērt vairāk laboratoriju, kur noņemt Covid analīzes? Kāpēc, piemēram, Aizkraukles reģiona iedzīvotājiem jābrauc uz Jēkabpili? Līdz otrdienai Lietuvā tika veiktas 1 132 514 analīzes, savukārt Latvijā izmeklētas 510 983 personas. Protams, ir jau arī medaļas otra puse — jo vairāk būs izmeklējumu, jo vairāk saslimušo, bet vai slimnīcās vietu pietiks? Vairāki “Staburaga” lasītāji bija arī nesaprašanā, kāpēc uz analīžu noņemšanu var ierasties tikai ar ģimenes ārsta nosūtījumu? Vai tad ģimenes ārstiem jau tā nav daudz darba ar citiem pacientiem? Vai tad palikusi tikai viena slimība? Rudenī no laika gala cilvēkus mocījuši dažādi vīrusi, vēl pērn rudenī dažā klasē un dažos bērnudārzos šajā laikā bija ļoti maz bērnu.  Protams, ja pie ārsta ierodas pacients ar saaukstēšanās pazīmēm un ārstam rodas aizdomas par Covid-19, tad viņš izraksta nosūtījumu, bet kāpēc  nosūtījums vajadzīgs visiem? Pavasarī bija iespēja pašam piezvanīt pa tālruni un sarunāt Covid analīzi.

Kāda lasītāja bija sašutusi, ka sakarā ar ārkārtas situācijas ierobežojumiem bērēs var piedalīties līdz 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām, savukārt sapulcēs, piketos un gājienos ārā var pulcēties līdz 50 cilvēkiem!

Lai gan ar Covid-19 pētīšanu nodarbojas teju visu valstu zinātnieki, vīruss ir pierādījis, ka līdz šim viņa ceļi ir neizdibināmi. Vai vakcīna būs brīnumnūjiņa, to radīs laiks, bet pagaidām jāsamierinās ar ārkārtas situācijas ierobežojumiem, kuri ne vienmēr šķiet līdz galam saprotami.

Socioloģisko pētījumu kompānijas “Kantar” veiktā aptauja liecina, ka tikai trešdaļa aptaujāto no 16 līdz 60 gadu vecumam uz jautājumu “Vai valdība  saprotami skaidro  pieņemtos lēmumus?” atbildēja pozitīvi, 30 procenti —  negatīvi, 20 procenti — noteikti negatīvi.

Viedokļi/Komentāri